ISKOLÁNKRÓL
Öregdiákok
Orando et laborando – Kirándulás Debrecenbe
Az idei évben a pedagógusok és iskolai munkatársak kirándulása Debrecen városába vezetett, és itt hallhattunk a Református Kollégium jelmondatáról, amelynek jelentése „Imádkozva és dolgozva” vagy „Imával és munkával.” Eredete a bencés rend „Ora et labora” jelmondatával hozható kapcsolatba, amely azt fejezi ki, hogy a lelki élet és a mindennapi munka együtt alkot teljes életet. Ez […]
54. Országos Elsősegélynyújtó Verseny
Május végén részt vettünk az elsősegélynyújtó verseny vármegyei döntőjén, ahol a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumot két csapattal képviseltük. A felnőtt kategóriában végzős diákjaink: Bengery Krisztina 12.B, Erdei Tamás 12.A, Mészáros Zoé 12.A, Vatai Zalán 12.C és Zoli bácsi versenyzett, míg az ifjúsági kategóriában 10. és 11. évfolyamos tanulóink mérették meg magukat: Farkas Péter 10.C, Határszéli […]
