Május végén részt vettünk az elsősegélynyújtó verseny vármegyei döntőjén, ahol a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumot két csapattal képviseltük.
A felnőtt kategóriában végzős diákjaink: Bengery Krisztina 12.B, Erdei Tamás 12.A, Mészáros Zoé 12.A, Vatai Zalán 12.C és Zoli bácsi versenyzett, míg az ifjúsági kategóriában 10. és 11. évfolyamos tanulóink mérették meg magukat: Farkas Péter 10.C, Határszéli Luca 10.C, Hlbocsányi Liliána 11.A, Osztroluczki Bojána 10.A és Szklenár Hanna 10.B.
A verseny során különböző, életszerű kárhelyszíneken kellett elsősegélynyújtási feladatokat teljesítenünk. A feladatok között szerepelt az újraélesztés és a defibrillátor helyes használatának bemutatása is. Emellett számos sürgősségi helyzet ellátásában kellett helytállnunk: többek között stroke-gyanús, ittas vagy szívinfarktust kapott betegek ellátásában, csecsemő-újraélesztésben, valamint ájult, áramütött, asztmás, allergiás reakciót mutató és sokkos állapotba került sérültek kezelésében is. Csapataink nagyon szépen teljesítettek a nehéz és összetett feladatok során.
A verseny nemcsak szakmai tapasztalatot adott számunkra, hanem egy igazán élményekkel teli program is volt. A felkészítést és a támogatást köszönjük iskolai védőnőknek, Terhes Dórinak és Fonád Zoltánnak.
Eredmények:
Ifjúsági kategória:
Vármegyei Elsősegélynyújtó Verseny: III. helyezett
Vöröskeresztes ismeretek: I. helyezett
Felnőtt kategória:
Vármegyei Elsősegélynyújtó Verseny: I. helyezett – országos döntőbe jutottak
Vöröskeresztes ismeretek: I. helyezett
Katasztrófavédelmi ismeretek: I. helyezett
Osztroluczki Bojána Emma 10. A








