Tavaszra készülünk

Iskolánk örömmel kapcsolódott be az Aquarius67 alapítvány által koordinált "Tegyünk közösen Szarvas fenntartható szépségéért és tisztaságáért" projektbe.

A pályázati program célja a környezetvédelem, a hulladékok hasznosítása, és a helyi élelmiszerek népszerűsítése. A megvalósítást az adventi időszakban kezdtük: ajándéktárgyakat készítettünk használt kávékapszulákból, és a szarvasi mézet népszerűsítettük. Mindezekkel igyekszünk hozzájárulni diákjaink szemléletformálásához a hulladékgazdálkodással kapcsolatban. A megvalósítást a Földművelésügyi Minisztérium támogatja.

A tavasz közeledtével a feladatunk valamilyen nagyobb léptékű, szabadtéren is használható alkotás létrehozása volt. A feladat megvalósítása a Reál hét keretein belül történt. Az ötletet a szépen felújított belső udvar és a közelgő jó idő adta. Amint kitavaszodik, szünetekben, de akár tanítási órákon is időzhetünk a napsütötte udvaron. Ehhez készítettek a diákok könnyen mozgatható ülőkéket.

A tavaly bevezetett szelektív hulladékgyűjtés óta a folyosón elhelyezett gyűjtőzsákokba kell az üres PET palackokat gyűjteni. Hangsúlyozzuk a szlogent: „Tapossa laposra!” Most ettől eltérő felhívást tettünk közzé, hiszen egészben volt szükségünk a palackokra. Elkészültek az ülőkék, amikbe a palackokon kívül használt karton dobozokat építettünk be. Ekkor jött az ötlet, hogy adjunk az esztétikára is! Ismét felhívást tettünk közzé, hogy kérünk olyan textíliákat, amelyekre otthon már nincs szükség, és ezekből szép borítók készültek a puffokra.

A diákok munkáját Kéri Bernadett, Dr. Mészárosné Verók Mária és Bakos Arany tanárnők segítették.

Az elkészült ülőalkalmatosságokat egyelőre csak a folyosón teszteljük, de alig várjuk, hogy a jó idő beköszöntével leköltözhessenek az udvarra.

Kszm

 

 • 171
 • 172
 • 173
 • 174
 • 175
 • 176
 • 177
 • 178
 • 179
 • 180
 • 181
 • 182
 • 183

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen