Tűzbe teszem, megtisztítom őket, ahogyan az ezüstöt tisztítják, megpróbálom őket, ahogyan az aranyat próbálják. Ő segítségül hívja nevemet, én pedig meghallgatom őt. (Zak 13,9a-b)

Ezen örvendeztek, noha most, mivel így kellett lennie, egy kissé megszomorodtatok különféle kísértések között, hogy a ti megpróbált hitetek sokkal értékesebb[nek találtasson] a veszendő, de tűzben kipróbált aranynál. (1Pt 1,6-7)

Országos megmérettetésen a kémiások

Április 28-án reggel iskolánk kis csapata elindult az Országos Szent-Györgyi Albert Természettudományi versenyre, amelyet idén a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Iskolában tartották. Ezt az országos versenyt kétévente rendezik meg evangélikus iskolák diákjai között. A Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumot hárman képviseltük: Gyekiczki Fanni 9.A, Sebők László 10.A és Uhljar Janka 11.A osztályos tanulók. Mindhárman kémia tantárgyból neveztünk a versenyre. A verseny első napján egy elméleti-számolási feladatsort oldottunk meg, majd következett a gyakorlati forduló. Másnap reggel az iskolák csapatainak kísérletet kellett bemutatni, ezek érdekesek és tanulságosak voltak.

Mi a kémiai reakciókat felhasználva mutattuk be a titkosírás rejtelmeit. Végül az eredményhirdetés következett.

Mindenki jól szerepelt. Nagy örömünkre az eredményhirdetésnél egy országos első (Gyekiczki Fanni) és egy második (Sebők László) helyezést sikerült megszereznünk.

Uhjár Janka 11. A-s tanuló 6. helyezést ,
Sebők László 10. A-s tanuló 2. helyezést,
Gyekiczki Fanni 9. A-s tanuló 1. helyezést ért el.

Köszönjük felkészítést és a sok segítséget Borzovánné Burai Julianna és Dr. Mészárosné Verók Mária tanárnőnek, és Bencsik Péter kísérő tanárnak.

Gyekiczki Fanni

 

  • 000
  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 007
  • 008

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen