Elfáradnak és ellankadnak az ifjak, még a legkiválóbbak is megbotlanak. De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg… (Ézs 40,30-31)

Te azért, fiam, erősödjél meg a kegyelemben, amely Krisztus Jézusban van. (2Tim 2,1)

Ünnep volt…

Hagyományosan a 10. évfolyamos diákok készülnek ünnepi műsorral nemzeti ünnepeink alkalmából. Idén október 23. vasárnapra esett, így az ünnep előtt, pénteken gyűltünk össze az Újtemplomban, hogy együtt emlékezzünk, és meghallgassuk a 10.A osztály ünnepi műsorát.

Filmbejátszások, versek, képek és ének idézte fel az elmúlt eseményeket, és próbáltuk keresni a ma is érvényes üzeneteket. A narrátor szavaival idézték fel az eseményeket, és természetesen elhangzottak az örök aktuális verssorok: „Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van…”. Üde színfoltja volt a műsornak Lauday Izabella szólóéneke. Megemlékeztünk iskolánk mártírhalált halt egykori diákjáról, Laurinyecz Andrásról is. A műsor a himnusz közös eléneklésével zárult.

Köszönjük a megemlékezést a 10.A osztály tanulóinak, és felkészítőjüknek, Pécsváradi Antal tanár úrnak.

 

 • VPEG01
 • VPEG02
 • VPEG03
 • VPEG04
 • VPEG05
 • VPEG06
 • VPEG07
 • VPEG08
 • VPEG09
 • VPEG10
 • VPEG11
 • VPEG12
 • VPEG13
 • VPEG14
 • VPEG15
 • VPEG16
 • VPEG17
 • VPEG18

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen