Nagy békességük van azoknak, akik szeretik törvényedet; nem botlanak meg azok. (Zsolt 119,165)

Krisztus beszéde lakjék bennetek gazdagon úgy, hogy tanítsátok egymást teljes bölcsességgel… (Kol 3,16)

„Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar”

2020. január 17-én került megrendezésre az országos Kölcsey Ferenc szavaló- és népdaléneklési verseny Orosházán. A versenyre meghívást kaptak az orosházi és környékbeli diákok, az ország evangélikus iskoláiban tanulók, valamint a határon túli testvériskola növendékei is.

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó szavalóversenyt először 2003 januárjában szervezte meg a Székács József Evangélikus Iskola. A szavalóversenyen kötelezően egyik évben nemzeti imádságunkat, a Himnuszt, másik évben pedig Vörösmarty Mihály Szózatát szavalják a diákok. Ebben az évben a Szózatot hallhattuk a versenyzőktől.

A szabadon választott vers az összetartozás érzéséről vagy az emlékezésről kellett, hogy szóljon, hiszen 2020-ban emlékezünk a Trianoni békediktátum megkötésének 100. évfordulójára. A versenyzők előadását háromfős zsűri értékelte. Himer Tünde 11.A osztályos tanuló második helyezést ért el versével. Sokaknak könny szökött a szemébe, olyan nagy átéléssel mondta el Tündi Szilágyi Béla hadnagy Két kis székely gyerek versét. A versenyen iskolánkat képviselte még Kis Ágnes 11. C osztályos tanuló, Farkas Alma Eszter: Már másról álmodom cím versével és Izsó Éva 9. C osztályos tanuló, Sajó Sándor: Rosszkor születtem című versével. Himer Tünde a népdaléneklésben is megmérettette magát.

A versenyhez kapcsolódó képzőművészeti verseny témája is az összetartozás volt. A pályázatra érkezett anyagokat megtekinthettük az iskola előterében.  A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium két diákja megosztott első helyet ért el. Borbély Laura 12. B és Szabó Bernadett 11. C osztályos tanuló készítette az elgondolkodtató festményeket a Trianoni évforduló alkalmából.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak, Dr. Laukóné Adamik Editnek, Szebedinszky Tímeának és Murányi Viktóriának.

Janurik Viktória

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen