Istennél van segítségem és dicsőségem… (Zsolt 62,8)

Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. (Mt 5,11)

„Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar”

2020. január 17-én került megrendezésre az országos Kölcsey Ferenc szavaló- és népdaléneklési verseny Orosházán. A versenyre meghívást kaptak az orosházi és környékbeli diákok, az ország evangélikus iskoláiban tanulók, valamint a határon túli testvériskola növendékei is.

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó szavalóversenyt először 2003 januárjában szervezte meg a Székács József Evangélikus Iskola. A szavalóversenyen kötelezően egyik évben nemzeti imádságunkat, a Himnuszt, másik évben pedig Vörösmarty Mihály Szózatát szavalják a diákok. Ebben az évben a Szózatot hallhattuk a versenyzőktől.

A szabadon választott vers az összetartozás érzéséről vagy az emlékezésről kellett, hogy szóljon, hiszen 2020-ban emlékezünk a Trianoni békediktátum megkötésének 100. évfordulójára. A versenyzők előadását háromfős zsűri értékelte. Himer Tünde 11.A osztályos tanuló második helyezést ért el versével. Sokaknak könny szökött a szemébe, olyan nagy átéléssel mondta el Tündi Szilágyi Béla hadnagy Két kis székely gyerek versét. A versenyen iskolánkat képviselte még Kis Ágnes 11. C osztályos tanuló, Farkas Alma Eszter: Már másról álmodom cím versével és Izsó Éva 9. C osztályos tanuló, Sajó Sándor: Rosszkor születtem című versével. Himer Tünde a népdaléneklésben is megmérettette magát.

A versenyhez kapcsolódó képzőművészeti verseny témája is az összetartozás volt. A pályázatra érkezett anyagokat megtekinthettük az iskola előterében.  A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium két diákja megosztott első helyet ért el. Borbély Laura 12. B és Szabó Bernadett 11. C osztályos tanuló készítette az elgondolkodtató festményeket a Trianoni évforduló alkalmából.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak, Dr. Laukóné Adamik Editnek, Szebedinszky Tímeának és Murányi Viktóriának.

Janurik Viktória

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen