Ne tartsatok vissza, hiszen az Úr szerencséssé tette utamat! (1Móz 24,56a)

Jézus… meglátott egy embert a vámszedő helyen ülni, akit Máténak hívtak, és így szólt hozzá: Kövess engem! Az felkelt, és követte őt. (Mt 9,9)

A döntés felelősséggel jár

Az idén kicsit korábban, október 1-2-án rendezte meg a békéscsabai Csaba Parkban a Békés Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya a 2019/2020-es tanévben végző általános és középfokú intézményekben végző tanulók számára a Pályaválasztási Vásárt.

A két napos rendezvényen a középfokú és felsőoktatási intézmények mutatták be képzési területeiket, az általuk kínált lehetőségeket.

Iskolánk minden évben képviselteti magát a vásáron, ahol bemutatjuk iskolánkat. Nagy örömmel tapasztaljuk, hogy sok érdeklődő nyolcadikos diák keresi fel szüleikkel együtt standunkat és érdeklődnek az egyre bővülő képzéseink iránt. Mivel a nyelvtanulás fontossága az utóbbi években egyre nagyobb szerepet kapott – kötelező középfokú nyelvvizsga a felvételihez -, az érdeklődés a nyelvi képzések iránt töretlen.

Az utóbbi években megnövekedett a matematika, biológia, illetve más természettudományos tárgyak iránti érdeklődés is. Ez nagyban köszönhető az Öveges laborunknak is, ahol a tanulók 21. századi körülmények között ismerkedhetnek a természettudományos tárgyakkal. Ebben az évben is várunk tanulókat az általános tantervű osztályunkba, ahol készségtárgyakat, drámát és testnevelést tanulhatnak emelt óraszámban.

A döntés felelősséggel is jár.

Biztos, hogy a most pályaválasztás előtt álló tanulók nehéz helyzetben vannak, ugyanis a középfokú és felsőfokú oktatásban az utóbbi évek változásai bizonytalanságot szülnek.

Reméljük, hogy sok nyolcadikos tanulónak megtetszett a képzési kínálatunk, iskolánk stabilitása, és úgy döntenek, hogy jövő szeptembertől tanulmányaikat a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban folytatják.

November 13-án tartjuk szokásos nyílt napunkat, ahová nagy szeretettel várjuk a most végző nyolcadikos diákokat szüleikkel együtt, hogy közelebbről megismerjék iskolánkat, az itt folyó munkát és természetesen megtekintsenek egy-egy tanórát is. Ha valaki ebben az időpontban nem tud eljönni, bármikor szívesen állunk rendelkezésére egy előre megbeszélt időpontban.

Mészáros Tünde

 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen