Roadshow – egy kicsit másképp: kihelyezett nyílt nap a Vajdában

A Szegedi Tudományegyetem az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően ebben a tanévben is megrendezi középiskolai bemutatkozó körútját. Nagyon örültünk a megkeresésnek, hisz évek óta jó kapcsolatot ápolunk az egyetemmel, minden évben több diákunk kezdi meg ott felsőfokú tanulmányait.

November 21-én látogatott el iskolánkba a Szegedi Tudományegyetem egy Roadshow keretében 10 tanszékének képviselőivel. Külön örömünkre szolgált, hogy két tanszéket – a gyógyszerész kart Uhljár Luca, és a jogi kart Béni Dóra -, iskolánk volt diákjai képviseltek. Az egyetemisták meséltek az érdeklődőknek az ott folyó munkáról, vizsgarendszerről, felvételi pontszámokról, szabadidős lehetőségekről, sportolásról, kollégiumi életről.

A kihelyezett nyílt napon az érdeklődő diákok és tanárok információt kaphattak a SZTE-n induló szakokról, specializációkról, a hallgatói életről, valamint a magyar felsőoktatás területén történt változásokról.

A karok szóróanyaggal is készültek, mindenki vihetett haza tájékoztatót, hogy otthon szüleivel együtt jobban áttanulmányozzák a kínálatot, lehetőségeket.

A roadshow szervezését egy szintén vajdás tanítványunknak, Stuller Évának köszönhetjük.

Bízunk benne, hogy ebben a tanévben is sokan választják a Szegedi Tudományegyetemet, és szeptemberben kezdik meg tanulmányaikat a Tisza parti gyönyörű városban.

Mészáros Tünde

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen