Elbeszéljük a jövő nemzedéknek: az Úr dicső tetteit és erejét, csodáit, amelyeket véghez vitt. (Zsolt 78,4)

Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban. (Mt 5,15)

A választott tárgyakkal folytatódtak az érettségi vizsgák

A kötelező tárgyak első héten megtartott vizsgái után a választott tárgyakkal folytatódtak az érettségi vizsgák iskolánkban, a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban.

Kedden délelőtt kémiából vizsgáztak tanulóink, középszinten 1, emelt szinten 6 tanuló. Délután a földrajz került sorra, 6 közép- és 3 emelt szintű vizsgázóval. A csütörtöki biológiát öten választották közép és tizenegyen emelt szinten.

Pénteken délelőtt az informatika középszintű, délután az ének-zene érettségi vizsgákra került sor. Az ének-zenét 2 végzősünk választotta közép, 2 pedig emelt szinten ötödik tantárgyként.

Informatikából összesen 41 tanuló tett érettségi vizsgát. Az informatika nagyon népszerű intézményünkben, gyakran választják ötödik tárgyként. Ennek oka, hogy sok helyre elfogadják felvételi tantárgyként és a diákok is rájöttek, hogy egy jól kamatoztatható, a későbbi életük során is remekül hasznosítható gyakorlati tudásra tesznek szert az informatika érettségire felkészülésük során.

A most középszinten érettségiző tanulók közül 27 tizenegyedik évfolyamos és csak 5 végzős diák van. Ennek az az oka, hogy a tizenkettedikesek korábban már tizenhatan előrehozott vizsgát tettek informatikából, illetve 9 tanulónk az emelt szintű megmérettetést választotta. Diákjaink jellemzően már előrehozott vizsgaként leteszik a középszintű érettségit ebből a tantárgyból. Ez hasznos mindenkinek: azoknak, akiknek elegendő a középszintű vizsga, tizenkettedikben már nem kell ezzel foglalkozni, míg azoknak, akik emelt szintre készülnek, a korábban letett középszintű megmérettetés egy biztos eredményt és vizsgarutint ad.

Jövő héten a fizika, mozgóképkultúra és médiaismeret, valamint a szlovák nyelv tantárgyakkal zárulnak az írásbeli vizsgák.

Hortobágyiné Csizmadia Edina

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen