Elbeszéljük a jövő nemzedéknek: az Úr dicső tetteit és erejét, csodáit, amelyeket véghez vitt. (Zsolt 78,4)

Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban. (Mt 5,15)

Kezdetét vette a természettudományos hét

Az idei tanévben már hagyományosnak mondható, hogy február közepén a természettudományok népszerűsítése kerül a középpontba iskolánkban, hiszen harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Reál hét.

Az események sorát  a Curie Környezetvédelmi Verseny Területi döntője nyitotta meg szombat délelőtt, ahol a szarvasi és vidéki csapatok versenyeztek az országos döntőbe jutásért.

A hétfői nap is eseményekkel teli volt, hiszen két tanulónk Békéscsabán írta az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny második fordulójának feladatát biológiából. A verseny nehézségét mutatja, hogy a megyéből mindössze öt tanuló nyújtott olyan teljesítményt, hogy a második fordulóba került, és ezek közül örömünkre kettő vajdás diák volt.

Mialatt diákjaink versenyeztek, az itthoniak sem tétlenkedtek. A 9. évfolyamosok rendhagyó fizika óra keretében ismerkedhettek meg az idei évben indult Robot szakkör eddigi munkájával. A szakkör a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg, és a tanulók digitális kompetenciáinak erősítését célozza, a programozás, a technika felé próbálja a tanulók érdeklődését irányítani.

A nap végén a 11. és 12. évfolyamosok matematika tudásukat mérhették össze. Igyekszünk iskolánk egykori tanárainak emlékét ápolni, így második éve Hantos Gusztáv nevét viseli az iskolai matematika verseny. Az idei évben a verseny témakörei a trigonometria és a függvények voltak. A legjobban teljesítők pályázhatnak évvégén a Hantos díjra is, amelyet a Vajdás Öregdiákok Baráti Köre adományoz az adott tanévben matematikából legeredményesebb tanulónak.

Keddtől további programokkal folytatódik a természettudományos hét.

KSZM

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022
 • 023
 • 024
 • 025

 

 

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen