„Meddig tart ez, Uram? Végképp megfeledkeztél rólam? Meddig rejted el orcádat előlem?” (Zsolt 13,2)

„Jézus hangosan felkiáltott: […] Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?” (Mt 27,46)

A „Fantasztikus négyes” szegedi kalandjai

 

A múlt hónapban zajlottak a 4ForEurope verseny selejtezői, melyen diákjaink is részt vettek. Három csapatunk indult a digitális, otthon is megoldható feladatok megoldására. A jelentkező négy fős csapataink közül a „Fantasztikus négyes” teljesített fantasztikusan, bejutott a regionális döntőbe. A jó hírrel együtt azonnal előzetes feladatokat is kaptak.

A szegedi megmérettetésre úgy indultak el, hogy egy rövid – értékelésre kerülő – bemutatkozással kell kezdeniük, majd további két, már sokkal nehezebb feladat is volt. Be kellett mutatni egy tematikus Európa Nap tervét meghatározott feltételek szerint. Ennél is bonyolultabb volt annak a három napos utazásnak a tervezete, amelynek megálmodása még a gyakorlott utazókat is próbára tette volna. A felkészülésre rövid idő maradt, de a verseny előtti napon már egy mappában pihentek a kidolgozott feladatok. Lássuk, hogyan emlékeznek a résztvevők a megmérettetésre:

 

 

„…Reggel nagyon izgatottan vágtunk neki az útnak, sokat készültünk és tanultunk erre a versenyre, ezért nagy reményeket fűztünk hozzá. A verseny közben nagyon jól éreztük magunkat, sokat nevettünk és viccelődtünk. A végeredmény miatt egy kicsit csalódottak voltunk, de hamar elfogadtuk a 3. helyet, aminek most már nagyon örülünk…”

 

„…Nagyon sokat készültünk, és elsősorban a gyakorlati, előadásos feladatokra gyúrtunk rá. Az elméleti feladatokra emiatt sajnos nem tudtunk annyit készülni. Ez nagy tanulság volt, és új lendülettel, lelkesen fogunk jövőre is indulni…”

 

„…A kreatív feladatokban taroltunk. Ha az elméletiekre jobban készülünk, biztosan nyerünk. Nagyon jól éreztük magunkat, az utolsó feladat meglepetés volt, de még ebben is taroltunk. Sikerült megnevettetni a zsűrit és közönséget is…”

 

„…Sok munkánk volt ebben a versenyben, ami részben megtérült, hiszen nyertünk egy osztálykirándulást, és nem csak jutalmakkal, hanem rengeteg élménnyel és tapasztalattal tértünk haza Szegedről. Igaz, nem jutottunk tovább az országos versenyre, de már a jövő évi visszatérést fontolgatjuk…”

 

A minimális különbséggel harmadik helyre szorult „Fantasztikus négyest” Bacsa Zalán 11. A, Bozsik Bianka 11.B, Májai Zsófia 11. A, Szűcs Borbála 11. A alkotta. A szegedi „fuvart” Molnárné Tóth Katalin vállalta, akit a diákok már a következő évi versenyre is felkértek. Elmondása szerint nem túlzó a diákok beszámolója, a kreativitást igénylő feladatokban valóban kiemelkedtek a mezőnyből. A négyes fantasztikus volt, gratulálunk nekik, és reméljük, jövőre már a döntőről is beszámolnak. A tanárnő azt ígérte, oda is elviszi őket…

 

Molnár Béla felkészítő tanár

 

 

 • VPEG01
 • VPEG02
 • VPEG03
 • VPEG04
 • VPEG05
 • VPEG06
 • VPEG07
 • VPEG08
 • VPEG09
 • VPEG10
 • VPEG11
 • VPEG12
 • VPEG13
 • VPEG14
 • VPEG15
 • VPEG16
 • VPEG17
 • VPEG18

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen