Elbeszéljük a jövő nemzedéknek: az Úr dicső tetteit és erejét, csodáit, amelyeket véghez vitt. (Zsolt 78,4)

Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban. (Mt 5,15)

125 éves az Újtemplom

A Szarvas- Újtemplomi Evangélikus Egyházközség három napos ünnepségsorozattal emlékezett meg az Újtemplom felszentelésnek 125. évfordulójáról. A rendezvény 2022. július 1-től 3-ig tartott. A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium dolgozói és diákjai is részt vettek az ünnepség lebonyolításában.

Július 1-jén Zahorecz Pál, az Újtemplom lelkésze áhítattal nyitotta meg az ünnepséget, majd az ART zenekar koncertjét hallgathatták meg az érdeklődők. Külön érdekesség, hogy a zenekarban énekelt és gitározott iskolánk volt diákja Nánási Attila. 19 órától „A szarvasi Újtemplom múltja, jelene és jövője” című kiállítás megnyitójára került sor a gyülekezeti teremben. A kiállítson látható volt a templom eredeti tervrajza, az első adományokról a feljegyzés, a gimnázium és az Újtemplom kapcsolta, ez utóbbi részt Pécsváradi Antal kollégám gyűjtötte össze.

Szombaton kezdetét vette az Újtemplom forgatag, ahol bemutatkoztak az egyházközség különböző körei, klubjai. Az Ifi Klub is képviselte magát Bánfi Andrásné kolléganőnkkel, a tagok többsége gimnáziumunk tanulóiból kerül ki. Külön standon helyeztük el a Vajdás osztályok által készített kézműves termékeket. Az osztályok a csendesnapon készítették ezeket a dolgokat, volt közöttük hűtőmágnes, kulcstartó, könyvjelző, horgolt figurák, karkötők, fülbevallók és hasonló apróságok. Az eladásukból származó összeget az iskola a gyülekezet számára ajánlotta fel. Ezzel párhuzamosan délelőtt Melis György operaénekesre emlékezett Clemntis Tamás opera nagykövet személyes emlékek felidézésével. Délután pedig koncertet is adott Tatai Nóra operaénekessel és Hegedűs Valér orgonaművésszel. A 125 éves Újtemplomról érdekes visszaemlékezéseket, előadásokat hallgathattunk a délután folyamán.

Péntek és szombat este toronytúrán vehettek részt az érdeklődők. Szakavatott vezetővel mehettek fel a toronyba, betekinthettek a padlásra, majd 44 méter magas toronyból megcsodálhatták Szarvast és környékét.

Vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődött az ünnepi úrvacsorás istentisztelet, igét hirdetett Kondor Péter püspök úr, Michal Findra a poprádi testvér gyülekezet lelkésze. Az istentisztelet után templomépítők emléktáblájának leleplezése és az elhunyt lelkészek emléktáblájának megkoszorúzása következett. A programsorozat zárásaként az újtemplomi gyülekezet büféasztalos szeretetvendégséggel készült a templomkertben, mely remek alkalom volt a finom falatok megkóstolására és egy jóhangulatú beszélgetésre.

KIT

 

 • UTML1
 • UTML10
 • UTML11
 • UTML12
 • UTML13
 • UTML14
 • UTML15
 • UTML16
 • UTML17
 • UTML18
 • UTML19
 • UTML2
 • UTML20
 • UTML21
 • UTML22
 • UTML23
 • UTML3
 • UTML4
 • UTML5
 • UTML6
 • UTML7
 • UTML8
 • UTML9

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen