Elbeszéljük a jövő nemzedéknek: az Úr dicső tetteit és erejét, csodáit, amelyeket véghez vitt. (Zsolt 78,4)

Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban. (Mt 5,15)

Mi is az a NYEPA?

Évek óta sokat emlegettük a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban, hogy mi lesz majd a NYEPÁ-n, majd ha szervezzük a NYEPÁ-t, a NYEPÁ-ra ezt vagy azt ki kellene találni…

Végül egy kolléganő, aki akkor kezdett a suliban, feltette a kérdést: De mi ez a NYEPA? És tényleg nem olyan magától értetődő, jutott akkor eszünkbe.

A NYEPA rövidítése a Nyári Evangélikus Pedagógus Akadémia elnevezésnek, amely egy minden évben megrendezésre kerülő pedagógus találkozó. Minden tanév végén más városban gyűlnek össze az evangélikus oktatásban dolgozó pedagógusok egy három napos szakmai találkozóra. 2020-ban Szarvason került volna megrendezésre, ha nem szól közbe a világjárvány. Így két év csúszással szervezhettük meg a rendezvényt a Benka Gyula Evangélikus Általános Iskolával közösen. Az egész programot az Evangélikus Pedagógiai Intézet (EPSZTI J ) fogta össze.

Hónapokkal ezelőtt megkezdődtek az előkészületek, hiszen a vendégfogadás az iskolánkban, és az első napi plenáris előadások az Újtemplomban zajlottak. Ezen kívül sok programot kellett megszerveznünk. A találkozó második napján 10 különböző kirándulás közül választhattak a jelentkezők. Megtekinthették Szarvas látnivalóit gyalogosan, busszal, kenuval vagy kerékpárral. Szerepelt a programban az Arborétum, Mini Magyarország, hajókirándulás, Körös-Maros Nemzeti Park, kenuzás, Szárazmalom, Tessedik Múzeum, Szlovák Tájház, Szalmaporta, Duzzasztó, Sörfőzde. De szerveztünk buszos kirándulásokat Tiszaföldvárra, Lakitelekre, Szabadkígyósra. A nagy hőségtől eltekintve minden kirándulás remekül sikerült, a kollégák jól érezték magukat. Biztos, hogy többen családjukkal is visszatérnek majd.

Ez a három nap nem csak a szakmai programokról, látnivalókról szólt, hanem végre lehetőséget adott a személyes együttlétre, kötetlen beszélgetésekre. Ez adta az ötletet, hogy egyik este szervezzünk a gimnázium udvarán egy kerti partit, amelyen a gimnáziumi tanárok elvállalták azt is, hogy szórakoztatják a vendégeket. Igazán remekül sikerült ez az este!

Az utolsó napon kiscsoportos szakmai programok zajlottak a Benkában, majd az egész rendezvény egy istentisztelettel zárult az Ótemplomban. Reméljük, hogy mindenki pozitív élményekkel, tapasztalatokkal tért haza erről a találkozóról. Az egész tantestület nagyon sokat dolgozott azért, hogy ez így legyen. Nincs más hátra, minthogy kíváncsian várjuk a következő találkozást jövőre Bonyhádon, ahol mint vendégek veszünk majd részt. J

Kszm

 

 • NYEPA1
 • NYEPA10
 • NYEPA11
 • NYEPA12
 • NYEPA13
 • NYEPA14
 • NYEPA15
 • NYEPA16
 • NYEPA17
 • NYEPA18
 • NYEPA19
 • NYEPA2
 • NYEPA20
 • NYEPA21
 • NYEPA22
 • NYEPA23
 • NYEPA24
 • NYEPA25
 • NYEPA26
 • NYEPA27
 • NYEPA28
 • NYEPA29
 • NYEPA3
 • NYEPA30
 • NYEPA31
 • NYEPA32
 • NYEPA33
 • NYEPA34
 • NYEPA35
 • NYEPA36
 • NYEPA37
 • NYEPA38
 • NYEPA39
 • NYEPA4
 • NYEPA40
 • NYEPA41
 • NYEPA42
 • NYEPA43
 • NYEPA44
 • NYEPA45
 • NYEPA46
 • NYEPA47
 • NYEPA48
 • NYEPA49
 • NYEPA5
 • NYEPA50
 • NYEPA51
 • NYEPA52
 • NYEPA53
 • NYEPA54
 • NYEPA55
 • NYEPA56
 • NYEPA57
 • NYEPA58
 • NYEPA59
 • NYEPA6
 • NYEPA60
 • NYEPA61
 • NYEPA62
 • NYEPA63
 • NYEPA64
 • NYEPA65
 • NYEPA66
 • NYEPA67
 • NYEPA68
 • NYEPA69
 • NYEPA7
 • NYEPA70
 • NYEPA71
 • NYEPA72
 • NYEPA73
 • NYEPA74
 • NYEPA75
 • NYEPA76
 • NYEPA77
 • NYEPA78
 • NYEPA79
 • NYEPA8
 • NYEPA80
 • NYEPA81
 • NYEPA82
 • NYEPA83
 • NYEPA84
 • NYEPA85
 • NYEPA86
 • NYEPA9

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen