„Meddig tart ez, Uram? Végképp megfeledkeztél rólam? Meddig rejted el orcádat előlem?” (Zsolt 13,2)

„Jézus hangosan felkiáltott: […] Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?” (Mt 27,46)

Az iskolatörténeti kiállítás margójára

2022. 04. 08. 14 óra
Juhász Gergő (10. C) műsorvezető felkérte Zahorecz Pál iskolalelkész urat az ünnepi áhítat megtartására.
Ezt követően Kitajkáné Szántai Mária igazgató asszony köszöntötte a megjelenteket, majd idősebb Boczkó Dániel iskolalapító lelkész emléktábláját koszorúzta az igazgatónő Zahorecz Pál ikolalelkésszel és Antal Dóra diákönkormányzati vezetővel.

Ezt követően az intézmény második emeletén iskolatörténeti kiállítás megnyitására került sor. Dürgő Csaba 10. A osztályos tanuló szavalta el Ady Endre: Üzenet egykori iskolámba című versét (felkészítő tanára: Salka Zsuzsanna) Pécsváradi Antal megnyitotta a kiállítást, majd Csernus Zsolt önkormányzati képviselő, egykori vajdás diák köszöntötte az ünneplő közönséget. Ezt követően a Halleluját hallhattuk Garai Hajnal 12. C (ének, gitárkíséret), Weisz Tímea 11. C (ének) előadásában, felkészítőjük: Dr. Lengyel Albertné.

Az alkalomhoz kötődött négy iskolai helyiség elnevezése: a fizika terem Kunos András nevét viseli (életútját Lauday Izabella 9. A osztályos tanuló ismertette), a biológiai előadó névadója Koren István lett (bemutatta Styevák Attila 11. A osztályos diák), a természettani szertárt Plenczner Lajosról neveztetett el (Uhljár Adrienn 10. B-s diák idézte fel alakját), az iskolai könyvtár Dr. Nádor Jenő nevét viseli (Kovács Herceg Attila 10. B osztályos mutatta be a névadó érdemeit). A névadók képeihez QR-kód kapcsolódik, tehát egy okostelefon segítségével az iskolánkba látogatók megismerhetik egykori kiváló tanárainkat.

Az ünnepség végén szeretetvendégség várt az alkalom résztvevőire.

Köszönöm kollégáim, dolgozóink és diákjaink részvételét az előkészületekben és a rendezvényen.

Tisztelettel kérem az egykori diákokat, leszármazottaikat, ha tárgyi emlékekkel rendelkeznek, juttassák el iskolánkba, hogy bővíthessük kiállításunkat!

 

Köszönettel: Pécsváradi Antal tanár

 

 • VPEG01
 • VPEG02
 • VPEG03
 • VPEG04
 • VPEG05
 • VPEG06
 • VPEG07
 • VPEG08
 • VPEG09
 • VPEG10
 • VPEG11
 • VPEG12
 • VPEG13
 • VPEG14
 • VPEG15
 • VPEG16
 • VPEG17
 • VPEG18
 • VPEG19
 • VPEG20
 • VPEG21
 • VPEG22
 • VPEG23
 • VPEG24
 • VPEG25
 • VPEG26
 • VPEG27
 • VPEG28
 • VPEG29
 • VPEG30
 • VPEG31
 • VPEG32
 • VPEG33
 • VPEG34
 • VPEG35
 • VPEG36
 • VPEG37
 • VPEG38
 • VPEG39
 • VPEG40
 • VPEG41
 • VPEG42
 • VPEG43
 • VPEG44

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen