Elétek adtam az életet és a halált, az áldást és az átkot. Válaszd hát az életet…! (5Móz 30,19)

Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, Jézus Krisztust. (Jn 17,3)

Diós Kristóf fotópályázat és kiállítás

 Diós Kristóf Természetfotó Pályázat

 

A szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium második alkalommal hirdette meg országos természetfotó pályázatát a magyarországi evangélikus középiskolák diákjainak. A Reál hét rendezvényei között került sor a pályázat eredményhirdetésére, amelyet az érdeklődők online követhettek az interneten.

Az eredményhirdetéssel egyidőben nyitottuk meg diákjaink fotóiból megrendezett kiállítást Ezer színnel száll a szél címmel. A képeket a digitális oktatás ideje alatt készítették a tanulók rajzórai feladat keretében. A beküldött házi feladatokból Murányi Viktória tanárnő készített válogatást, amely a Szarvasi Járási Hivatal épületében volt megtekinthető (http://www.vajdaevang.hu/index.php/2012-09-26-06-22-45/esemenyek/2001-ezer-szinnel-szall-a-szel). A kiállítást a járványhelyzet miatt iskolánk diákjai közül kevesen tekinthették meg a helyszínen, így az „hazaköltözött”, és jelenleg a gimnáziumban tekinthető meg. A kiállítás újranyitását Garai Hajnal előadása színesítette.
Ezt követően került sor a természetfotó pályázat eredményhirdetésére. A pályázattal egykori diákunkra, Diós Kristófra (1994 – 2018) emlékezünk. Kristóf a Szegedi Tudományegyetem biológus hallgatója volt. Nagyszerű természetfotóival több országos és nemzetközi versenyen ért el eredményeket. Rövid, de eredményes életét, barátságos személyiségét intézményünk a verseny mellett egy állandó kiállítással őrzi.
Az idei pályázatot három kategóriában hirdettük meg:

1. Vizek mentén
2. Állatok hazánk tájain
3. Az ember és a természet örök kapcsolata

Felhívásunkra 7 evangélikus középiskolából 21 diák 73 fotóval nevezett. A beérkező képeket kóddal láttuk el, majd ezt követően egy háromfős szakmai zsűri bírálta el azokat. A zsűri tagjai:
Szuhaj György művésztanár
Dr. habil. Jakab Gusztáv egyetemi docens, intézetigazgató, MATE
Kiss Márton, a VPEG 12.A osztályos tanulója, a 2020-as Diós Kristóf pályázat egyik nyertese, "Az év ifjú természetfotósa" 2021-ben
Első lépésként kiválasztották a 73 fotó közül azokat, amelyek a fotókiállításon részt vesznek, majd ezekből kategóriánként az első három helyezettet. Csak ezt követően került sor az alkotók beazonosítására.
Emellett két különdíjat adunk ki. Az egyiket a pályázat fő támogatója, egykori öregdiákunk nevében, a másikat a gimnázium tantestületének szavazatai alapján, a legjobb szarvasi fotó részére. Valamennyi pályázó Emléklapban részesül.

A díjazott és a kiválasztott fotókból 2022. májusában kiállítás készül, ami a Cervinus Teátrum aulájában lesz látható.
A versenyt és a kiállítást a Szarvasi Vajdás Öregdiákok Baráti Körének támogatásával rendezhettük meg.
Oklevélben részesül, és a májusi kiállításon bemutatásra kerül pályamunkája:
• Rontó Máté
• Szűcs Benedek
A zsűri által díjazott pályázók pénzjutalomban részesülnek.
Vizek mentén kategóriában:
1. helyezett: Vihar előtt – Márkus Boróka (Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum, Sopron)
2. helyezett: Jégtündérek – Gergely Marcell Miklós (Kossuth Lajos Evangélikus Gimnázium, Miskolc)
3. helyezett: Egyszer volt erdő – Farren Hanna (Kőszegi Evangélikus Gimnázium)
Állatok hazánk tájain kategóriában:
1. helyezett: Darumadár fenn az égen – Pálos Veronika (Deák téri Evangélikus Gimnázium)
2. helyezett: Darvak a láthatáron és azon túl – Pálos Veronika (Deák Téri Evangélikus Gimnázium, Budapest)
3. helyezett: Hello - Márkus Boróka (Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum, Sopron)
Ember és természet örök kapcsolata kategóriában:
1. helyezett: Magányos csónak – Gácsi Gergő (Vajda Péter Evangélikus Gimnázium)
2. helyezett: Duna-part este – Koren Magdolna (Deák Téri Evangélikus Gimnázium)
3. helyezett: Elengedés – Bácsik Máté (Vajda Péter Evangélikus Gimnázium)
A pályázat fő támogatójának különdíját kapta:
Tükör – Gácsi Gergő (Vajda Péter Evangélikus Gimnázium)
A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tantestületének különdíja:
A tökéletes modell – Kepenyes Balázs (Vajda Péter Evangélikus Gimnázium)
Szeretettel gratulálunk a díjazottaknak! A támogatóknak köszönjük a pályázat megvalósításához nyújtott segítséget.
Reméljük, hogy sok fiatal választja ezt a szép kikapcsolódást, leli örömét a természetjárásban és fotózásban, és közülük minél többel találkozunk a két év múlva meghirdetett pályázat résztvevői között.

Kitajkáné Szántai Mária

 

 

 >> A pályázatra beküldött képek >>

 

 • VPG_1366
 • VPG_1369
 • VPG_1371
 • VPG_1373
 • VPG_1376
 • VPG_1378
 • VPG_1379
 • VPG_1381
 • VPG_1382
 • VPG_1384
 • VPG_1385
 • VPG_1386
 • VPG_1388
 • VPG_1394
 • VPG_1397
 • VPG_1398
 • VPG_1399
 • VPG_1400
 • VPG_1401
 • VPG_1402
 • VPG_1403
 • VPG_1405
 • VPG_1411

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen