Elbeszéljük a jövő nemzedéknek: az Úr dicső tetteit és erejét, csodáit, amelyeket véghez vitt. (Zsolt 78,4)

Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban. (Mt 5,15)

Nyílt napok a Vajdában

A napokban várta az érdeklődőket a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium. A járványhelyzetre tekintettel nem egy, hanem három napon át jöhettek a 8. osztályos diákok és szüleik. Így értük el azt, hogy egyszerre kevesebben tartózkodjanak az iskolában. A vendégek csak kézfertőtlenítés után, maszkban vehettek részt a rendezvényen. A résztvevőknek előzetes regisztrációt kellett végezniük.

Így kissé rendhagyó módon, de mégis személyesen tudott tapasztalatot szerezni az, aki ezt fontosnak tartotta. Mindhárom napon, a szarvasi iskolák mellett több vidéki érdeklődő is megjelent. 8 órakor kezdődött az igazgató tájékoztatója, aki ismertette az iskola által kínált lehetőségeket. Szó volt a gimnáziumi képzés előnyeiről, az elért eredményekről. Konkrét adatokkal alátámasztva ismerhették meg a végzősök továbbtanulási és nyelvvizsga eredményeit a vendégek. Elhangzott, hogy az idén ősszel az érettségizettek 75%-a kezdte meg tanulmányait felsőoktatási intézményben.

A választott szakok között az orvosi egyetemtől a közgazdasági, jogi pályán át az informatikai területig minden előfordul. Többen választottak egyéb bölcsész, természettudományi területet, vagy pedagógus pályát is. (A részletes eredmények egy korábbi cikkünkben a honlapon elérhetők: http://www.vajdaevang.hu/index.php/2012-09-26-06-22-45/tovabbtanulas/1964-nehezitett-palyan-is-jol-teljesitettek-vegzoseink )

Ezt követően nyílt órák keretében kaphattak betekintést az iskolában folyó munkába, és megtekinthették az iskola infrastrukturális feltételeit. Iskolánk emelt szintű angol, emelt szintű biológia, emelt szintű matematika és általános tantervű osztályokat hirdet a 2022/2023-as tanévre. Az emelt szintű angol tagozaton intenzív csoport beindítását tervezzük azok számára, akik középfokú nyelvismerettel érkeznek, ebben az angol mellett a német nyelvet is emelt óraszámban tanulhatják. Második idegen nyelvként a német mellett olasz, orosz és szlovák nyelv választható.

Megismerkedhettek iskolánk speciális képzéseivel is, hiszen természettudományos gyakorlatokon, hittan- és gépírásórán is részt vehettek az érettségi tárgyak mellett. A bemutató testnevelésóráknak a most megújult tornaterem adott otthont.

Reméljük, hogy a nagyszámú érdeklődő közül sokan döntenek úgy, hogy vajdás diákként kezdik meg középiskolás tanulmányaikat.

Kitajkáné Szántai Mária igazgató

 


 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen