Mert megvigasztalta népét az Úr, megváltotta Jeruzsálemet! (Ézs 52,9a)

Múlik a sötétség, és már fénylik az igazi világosság. (1Jn 2,8b)

Már folyik az ásványok rendezése

A nyáron már hírt adtunk, hogy iskolánk sikeresen pályázott a Nemzeti  Tehetség Program keretében, és a Digitális ásványtár- természettudományos értékmentés a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban (NTP-MTTD-16-0030) címmel beadott tehetséggondozó programunk támogatást kapott.

Megindult a munka, a program keretében 9. és 10. osztályos tanulók megkezdték az ásványgyűjtemény rendszerezését. A munkában Kituljak Eszter tanárnő mellett az 1907-es leltárkönyv, és Demeter Péter ásványgyűjtő van segítségükre.

A munkában szakmai segítséget kapunk Kövecses-Varga Lajostól, aki Magyarország legnagyobb és legszebb magángyűjteményének tulajdonosa, a siófoki ásványmúzeum vezetője.

 

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 007
  • 008
  • 009

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen