Hogyan csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat?

Tegyünk közösen Szarvas fenntartható szépségéért és tisztaságáért! Az Aquarius67 Alapítvány ezzel a címmel nyújtott be pályázatot a Földművelésügyi Minisztériumhoz, melynek célja a hulladékgazdálkodással kapcsolatos szemléletformálás. Iskolánk, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium örömmel csatlakozott a programhoz, mivel örökös ökoiskolaként mi magunk is fontosnak tartjuk ezt a célt. Korábban is szerveztünk már rendezvényeket a témában, például a városban bevezetett szelektív hulladékgyűjtés kapcsán szakértő által tartott előadással hívtuk fel a tanulók figyelmét annak fontosságára.

Hagyományos adventi programjainkat az idén igyekeztünk a téma köré csoportosítani, és a címben feltett kérdésre is keresni a választ.

Az adventi készülődés során próbáltunk minél több újrahasznosított anyagot használni. Diákjaink minden évben apró ajándékokat készíthetnek az iskolában családtagjaiknak, barátaiknak. Az általuk készített ajándékokkal lepjük meg karácsonykor nyugdíjas pedagógusainkat is. Az idén különösen kedves, apró angyalkákat készítettünk használt kávékapszulákból. A másik ajándék bébiételes üvegekbe helyezett „Szeretetbefőtt” volt.

A dolgozók kisgyermekeivel rendezett családi Mikulás délutánon is csomagolópapírból, régi CD-lemezekből, joghurtos flakonokból készítettek ajándékokat kicsik és nagyok.

Környezetünkért nemcsak a hulladékok újrahasznosításával tehetünk sokat, hanem azzal is, ha helyi élelmiszereket használunk, kerüljük a felesleges csomagolást, szállítást. Ez a gondolat találkozott az egészséges életmódra való törekvéssel, amikor karácsonyi csendesnapunkat az idén mézzel édesítettük. A nap során igyekeztünk minél több alkalmat találni a Szarvas környékén megtermelt háziméz népszerűsítésére. A diákokat mézzel készült teával fogadtuk a templomból visszatérve, és a karácsonyi kvíz alatt helyi készítésű mézes süteményt kóstolhattak. Ezen a napon kerültek átadásra a szintén mézeskaláccsal telt szeretetbefőttek is.

Köszönjük a Földművelésügyi Minisztérium fenti programokhoz nyújtott támogatását!

 


 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen