A nyomorúság kohójában próbára tettelek. (Ézs 48,10b)

Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kiközösítenek, gyaláznak benneteket, és kitörlik neveteket mint gonosz nevet, az Emberfiáért. Örüljetek azon a napon, és ujjongjatok! Íme, nagy a ti jutalmatok a mennyben... (Lk 6,22–23)

Döntő fordulóhoz érkezett a Sziporka matematika verseny

Iskolánk tanulói évek óta bekapcsolódnak a Sziporka Országos Egyenletmegoldó versenybe. A tanulók három fordulóban kapnak feladatokat, amit megoldás után visszajuttatnak. A három online forduló után alakul ki az országos döntőbe bekerült tanulók névsora.

A döntő már személyesen került korábban megrendezésre, ahol szép eredményeket értünk el. Tavaly áprilisban sajnos a hirtelen jött járványhelyzet miatt elmaradt. Ez azonban nem szegte kedvét a diákoknak, és idén is jelentkeztek.

A verseny, ahogy a neve is mutatja, kifejezetten egyenletmegoldáson alapul. 9-11. évfolyamon. Minden tanévben az aktuális témakörökből szerepelnek feladatok: első, másodfokú, trigonometrikus vagy exponenciális egyenletek, évfolyamnak megfelelően.

A feladatok olyanok, hogy a versenyzésen túl az emelt szintű érettségire való felkészülést is nagyban segítik. Ezért is biztatjuk diákjainkat a részvételre.

Az online fordulók alapján döntőbe jutott tanulók:

Bacsa Zalán (9.A)

Terhes Flóra (9.C)

Csatai Vivien (9.C)

Kohut Gyöngy (10.C)

Teremi Dóra (10.C)

Oncsik Imre (10.C)

Aszódi Viktória (11.A)

Fazekas Bence (11.A)

Felkészítő tanáraik: Bakos Arany, Kituljak Eszter, Kitajkáné Szántai Mária

A döntőre április 16-án kerül sor, a járványhelyzet miatt online módon.

Sikeres felkészülést és szereplést kívánunk!

Kszm

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 

 

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen