Boldog nép az, amely tud neked ujjongani, amely orcád világosságában járhat, Uram! (Zsolt 89,16)

Éljetek úgy, mint a világosság gyermekei. A világosság gyümölcse ugyanis csupa jóság, igazság és egyenesség. (Ef 5,8–9)

Arany minősítés és fergeteges néptáncbemutató a MEGINT-en

A szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanulói 2020. március 6-7-én ismét részt vettek a Magyarországi Evangélikus Gimnáziumok Népművészeti Találkozóján – MEGINT - Budapesten. Az első nap délelőtt az énekversenyt rendezték meg, melyen iskolánkból Gombkötő Gréta, Veszter Viktória és Tusjak Tamara alkotta énekegyüttes, a Szederinda énekelt egy kalotaszegi dalcsokrot. A zsűri arany minősítéssel értékelte az előadásukat. Felkészítő tanáruk Földiné Boczonádi Zsuzsanna tanárnő volt. Másnap megérkeztek a programra táncosaink is, Bánfiné Gombár Klára tanárnő kísért el. Délelőtt előadásokat hallgathattunk meg a népzene kultúrájáról, délután a gála műsorban szerepelhettek tanulóink.

A Szederinda énekcsoport előadta a Kalotaszeg kincsei dalcsokrot, majd táncosaink fergeteges, pörgős Szatmári  táncokkal mutatkoztak be. Felkészítő tanáruk ifj. Csasztvan András és Móricz Bence tánctanárok voltak. Este sok kellemes élménnyel térhettek haza a szereplők.

Jövőre ismét részt szeretnének venni szereplőink a népművészeti találkozón. Köszönjük a Vajda Péter Alapítványnak az utazás támogatását és tanárainknak, hogy elkísérték a résztvevőket. 

Dr. Lengyel Albertné

 

 

 

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen