Látták a földön mindenütt Istenünk szabadítását. (Zsolt 98,3)

Vajon azért veszik elő a lámpást, hogy a véka alá tegyék vagy az ágy alá? Nem azért, hogy a lámpatartóba tegyék? (Mk 4,21)

Pályaválasztási Roadshow

A Szegedi Tudományegyetem az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően ebben a tanévben is megrendezte bemutatkozó körútját középiskolás tanulók számára. Nagyon örültünk a megkeresésnek, hisz évek óta jó kapcsolatot ápolunk az egyetemmel, sőt az elmúlt évben iskolánk az egyetem kutatóiskolája is lett. Minden évben több diákunk kezdi meg felsőfokú tanulmányait Szegeden. Ebben a tanévben 19 vajdás diák kezdett az egyetem különböző szakjain.

December 10-én látogatott el iskolánkba a Szegedi Tudományegyetem egy Roadshow keretében 9 tanszékének képviselőivel. Az egyetemisták meséltek az érdeklődőknek az ott folyó munkáról, vizsgarendszerről, felvételi pontszámokról, szabadidős lehetőségekről, sportolásról, kollégiumi életről.

A kihelyezett nyílt napon az érdeklődő diákok és tanárok információt kaphattak a SZTE-n induló szakokról, specializációkról, a hallgatói életről, valamint a magyar felsőoktatás területén történt változásokról.

A karok szóróanyaggal is készültek, mindenki vihetett haza tájékoztatót, hogy otthon szüleivel együtt jobban áttanulmányozzák a kínálatot, lehetőségeket.

A roadshow szervezését Vékony Tímeának köszönhetjük.

Bízunk benne, hogy tanulóink segítséget kaptak a továbbtanulási lehetőségekhez, választáshoz, és így felelős döntést tudnak majd hozni. Az alsóbb éveseknek pedig ez a bemutatkozó nagy segítség lesz a későbbi tájékozódás során.

Reméljük, hogy ismét sokan választják a Szegedi Tudományegyetemet, és szeptemberben kezdik meg tanulmányaikat a Tisza parti gyönyörű városban.

Mészáros Tünde

 


 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen