Ha a jót elfogadtuk Istentől, a rosszat is el kell fogadnunk. (Jób 2,10)

Jézus így imádkozott: Atyám, ha akarod, vedd el tőlem ezt a poharat; mindazáltal ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied. (Lk 22,42)

Nem könnyű a döntés

Lassan közeledik február 15-e. Ez a dátum nagyon fontos minden érettségi előtt álló és felvételizni szándékozó tanuló számára. Ugyanis eddig az időpontig kell benyújtani az érettségire és a felsőoktatási intézményekbe való jelentkezéseket.

Az érettségire történő jelentkezés az iskolán belül, szervezett keretek között zajlik, a felsőoktatásba történő jelentkezést viszont a tanulóknak egyénileg kell megtenniük.

Az első nagyon fontos lépés, hogy a diákok és szülők helyes döntést hozzanak, reálisan válasszanak pályát, hiszen ez a döntés hosszú időre meghatározhatja a tanulók jövőjét. Éppen ezért minél szélesebb körben érdemes tájékozódni, amihez sok segítséget nyújtanak az egyetemi nyílt napok, és a január 18 és 20 között megrendezésre kerülő EDUCATIO vásár.

A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium igyekszik minden segítséget megadni a továbbtanulni szándékozó diákjai számára. A Szegedi Tudományegyetem már egy workshop keretében ismertette az egyetemen folyó képzéseket, lehetőségeket. Tanulóink egyetemi nyílt napokon is jártak, ahol betekinthettek az ott folyó munkába.

2018. január 15-én pályaválasztási szülői értekezletre vártuk a végzős és alsóbb éves szülőket és diákjainkat. A teljes felvételi procedúra ismertetése előtt városunk két felsőoktatási intézete, a Gál Ferenc Katolikus Fóiskola képviseletében Kovács Katalin ismertette az általuk kínált lehetőségeket, majd a Szent István Egyetem részéről Krajcsovicz Magdolna beszélt a Szarvason folyó képzésekről. Iskolánkban egyre nagyobb az érdeklődés a szlovák nyelv tanulása iránt, így minden évben meghívjuk a SZTE Szlovák Tanszékének vezetőjét, dr. Tuska Tündét, hogy népszerűsítse diákjaink körében az egyetemi képzés lehetőségeit.

Ezt követően iskolánk igazgatónője, Kitajkáné Szántai Mária vázolta fel a felvételi procedúra igen bonyolult rendszerét. Lépésről lépésre ismertette az általános tudnivalókat, a felvételi eljárást, a lehetőségeket, és a buktatókat is, amikre nagyon oda kell mindenkinek figyelni.

Idén is hat egyetem megjelölésére van lehetőség, és az első három hely ingyenes. Nem változott a minimum ponthatár, az egyetemi felvételihez minimum 280, míg a felsőoktatási szakképzéshez 240 pont szükséges. Bizonyos szakokon előre meghatározott pont megszerzése kell, ez lehet 300 pont, de akár 470 pont is az elérhető 500-ból. Akik már sikeres nyelvvizsgával rendelkeznek, vagy kimagasló eredményeik vannak a sport területén, vagy emelt szintű érettségi vizsgát tesznek, plusz pontokkal számolhatnak.

Természetesen az eligazodásban, a jelentkezési lapok kitöltésében az osztályfőnökök és én is szívesen állok a tanulók és szüleik rendelkezésére.

Indulhat a jelentkezés!

A szülői értekezlet anyagát IDE kattintva mindenki letöltheti PowerPoint formában.

Mészáros Tünde

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen