Világbajnokok egymás között

Szarvas városában rendkívüli hagyományai vannak a kajak-kenu sportnak. A helyi egyesület évről-évre országos és nemzetközi sikereket ér el. Nagy örömünkre ezeknek a kiváló sportolóknak többsége iskolánk, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium jelenlegi vagy volt tanítványai.

Ha csak az idei nyarat vesszük sorra. A júliusban megrendezett plovdivi Ifjúsági Világbajnokságon három vajdás diák képviselte hazánkat. Közülük Kós Benedek K1 500 méteren, és K1 1000m-en első helyezett lett. Így kétszeres világbajnokként térhetett haza. A másik két tanuló is szépen teljesített, Opavszky Márk és Grivalszki Tamás K4 1000m döntőjében 7. helyen ért célba.

Augusztusban került sor a felnőtt világbajnokságra Portugáliában. Örömmel láttuk, hogy a felnőtt válogatott tagjai között is 3 volt Vajdás diák kapott helyett. Bodonyi Dóra és Bogár Gábor 2012-ben, Kuli István 2017-ben végzett iskolánkban. Dóri már világbajnokként utazott a versenyre, hiszen tavaly 5000 méteren már megszerezte ezt a címet. Ezért is volt nagy öröm számunkra, amikor tavasszal az első hívó szóra időt szakított arra, hogy iskolánkba látogasson, és meséljen jelenlegi diákjainknak kitartásról, akaraterőről, az élsporttal együtt járó megpróbáltatásokról és örömökről.

Azt, hogy előadása hiteles volt, mi sem bizonyítja jobban, hogy az idei világbajnokságon két újabb

aranyérmet szerzett. K1 1000 méteren és K4 500 méteren sikerült a dobogó tetejére állnia. A fiúk sem maradtak le. Kuli Pisti a K4 500 méteres egység tagjaként bronzérmet nyert, Bogár Gabi pedig a K4 1000méteres egységgel 6. helyet szerzett.

Ennek a remek sorozatnak nem is lehetett volna kedvesebb befejezése, mint a hétvégi Red Bull verseny. Szeptember 1-én a világ legjobb kajak-kenusai csaptak össze Budapest szívében, akik a Red Bull Vízisprint keretében egyedi helyszínen, a Városligeti-tavon, egy, csak erre az alkalomra kialakított 100 méteres sprintpályán eveztek.

Az ifjúsági korosztályban Kós Benedek és Opavszky Márk is részt vett ezen a különleges, új versenyen. Mindkét versenyző dobogóra állhatott. K-1 100 m első Kós Benedek, harmadik Opavszky Márk, míg a vegyes párosban Kós Benedek első Szellák Szabinával. A vegyes páros díj átadója nem más, mint a friss kétszeres VB győztes Bodonyi Dóra. Csak így Vajdás világbajnokok egymás között. J

Gratulálunk a versenyzőknek, és edzőiknek a sikerekhez, és további kitartást, jó eredményeket kívánunk az egész iskola nevében.

Kitajkáné Szántai Mária

 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen