Uram, kihoztál engem a holtak hazájából, életben tartottál, nem roskadtam a sírba. (Zsolt 30,4)

Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban. (Róm 6,23)

Két ezüst és egy Eb kvalifikáció Szlovéniából

Ljubljanában került sor a jövő évi budapesti Eb utolsó kvalifikációs versenyére. A szarvasi karatésok közül Frankó Dániel és Tálas Bendegúz is éremmel térhetett haza, utóbbi ezzel biztos indulója a jövő évi Európa-bajnokságnak.

A Ljulbjana Open nemzetközi karate versenyen 15 ország 136 klubjának közel 800 versenyzője vett részt,  e mellett a magyar válogatottak számára az utolsó kvalifikációs megmérettetés is volt.

Nagy Máté jól indított első kezes támadásával pontot szerezve nyerte  a kezdő mérkőzését. A második körben azonban elmaradt a kezdeményezés, így 0:0 eredménynél ellenfelét hozták ki a bírók, aki később nem vitte magával a vigaszágra.

Bővebben...

Kosárlabda diákolimpia

November 25-én Gyulán zajlottak le a megyei B 33 kosárlabda diákolimpia mérkőzései. A nyílt bajnokságban az V. és VI. korcsoportosok összevonva versenyezhettek egymással és együtt indulhattak az amatőrök  az igazolt sportolókkal. .A Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumot a 24 csapatos mezőnyben 3 egység képviselte. Az izgalmas, szoros mérkőzések végén a
 9. helyet szerezte meg a Tusjak Balázs, Szrnka Zorán, Szakál Ferenc, Gácsi Gergő négyes,

Bővebben...

Karatés sikerek Montenegróban

A csapatsportjairól is méltán híres legnagyobb montenegrói sportegyesület, a Buducnost egyesület karatésainak meghívására a szarvasi harcművészek a hétvégén a fővárosba utaztak, hogy részt vegyenek a 40. Podgorica Karate Kupán. A tornán tíz ország ötvennégy egyesületének 725 versenyzője vett részt.

Először Nagy Máté lépett tatamira, aki az első körben a novemberi világbajnokságon bronzérmes helyi versenyzőt kapta ellenfeléül. Az első együttes találat után a montenegrói újabb pontot szerzett, de Máté egy fejrúgással megfordította az állást, és 4:2-re nyerte a mérkőzést. A legjobb négy között aktívabb szerepléséért 4:1-es bírói ítélettel szintén versenyzőnket hozták ki a bírók, így következett a döntő a bosnyákok legjobbjával. Itt sajnos Máté nem hozta felszínre kellőképpen kivételes képességeit, így ezüstéremmel zárt.

Bővebben...

Megyei döntős asztaliteniszezők

Szarvason rendezték meg az  Asztalitenisz Diákolimpia V. – VI. korcsoport „B” kategóriás versenyzők városi döntőjét.

A versenyre Szarvason a Fő téri tornateremben került sor 2019. november 22-én.

Bővebben...

Kézilabdában is jók vagyunk

Szeghalmon rendezték meg 2019. október 21-én  a Kézilabda Diákolimpia megyei elődöntőjét az V-VI. korcsoport számára  A kategóriában. Iskolánk kézilabda csapata jól szerepelt, 2. helyen jutott tovább a Szeghalmi Péter András Gimnáziummal együtt a megyei döntőbe.

A diákolimpia  megyei döntőjét 2019. november 7-én rendezték meg Orosházán. Itt tanulóink a 4. helyet szerezték meg, mivel az első mérkőzésen két játékosunk is megsérült, ez befolyásolta a végeredményt. De a lányok példásan helyt álltak, és méltón képviselték iskolánkat.

Bővebben...

Újra dobogón a Székely Kupán

A Székely Mihály Intézmény már tizedik alkalommal rendezte meg a Székely Kupát, a megye középiskolás csapatainak kiírt kispályás labdarúgó tornáját. Bár a tavaly szerzett címünket nem sikerült megvédeni, az elmúlt évek hagyományainak megfelelően idén is dobogón végzett iskolánk jelentősen megfiatalított csapata. A csoportmérkőzések után a két szarvasi csapat ezúttal az elődöntőben találkozott egymással, ahol egy izgalmas mérkőzésen, a tavaly még minket erősítő Szappanos Ármin vezetésével most a székelyesek bizonyultak jobbnak, 5-3-ra győztek ellenünk. A harmadik helyért lejátszott meccs szerencsére nem jelentett gondot, a gyulai Harruckern János Szakképző Iskolát magabiztosan győztük le, így a tavalyi arany után ezúttal a bronzérem került csapatunk tagjainak nyakába.

Bővebben...

Újabb legendákkal bővült a magyar kajak-kenu

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség székházában kedden ünnepélyes keretek között köszöntötték a sportág 52. Örökös Bajnokát, Bodonyi Dórát , iskolánk egykori diákját.
Gratulálunk, további sikeres sportpályafutást kívánunk!

Megint egy érem!

Megint egy érem! Az Ifjúsági és U23 VB-n k-4 500 m II. helyezést "SZEREZTEK meg" Opavszky Márk, Tamási Zsombor, Szendi Márk, Vajda Bence. Gratulálunk a versenyzőknek, a szülőknek és az edzőknek !

Bővebben...

Bronzérmes lett Frankó Dániel a középiskolások küzdősport világjátékán

A héten megrendezésre kerülő ISF Combat Games legnagyobb súlycsoportjában a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákja csoportelsőként jutott az elődöntőbe, és végül a harmadik helyen zárta a versenyt.

A Magyar Diáksport Szövetség szervezésében június 16–21. között Budapesten zajlott az ISF Combat Games Iskolai Küzdősport Világbajnokság, amelynek keretében 4 sportágban: birkózásban, judóban, karatéban, valamint taekwondóban versengtek a 13–18 éves sportolók. A tizennyolc országból érkező, mintegy négyszáz fiatal versenyző között közel ötven magyar fiatalnak is szurkolhattunk. Az esemény nagykövetei Barka Emese Európa-bajnok és Bácsi Péter világ- és Európa-bajnok birkózók voltak.
A négy küzdősportot: birkózás, judo, karate (kumite és kata), valamint taekwondo (kyorugi és poomsae) magában foglaló világversenyt először 2 évvel ezelőtt, 2017-ben, az indiai Agraban rendezték meg 6 ország 227 versenyzőjének részvételével. Az idei versenyen már 18 országból több mint 600 résztvevő, köztük 400 versenyző mérkőzött meg. A részt vevő országok: Azerbajdzsán, Brazília, Dél-afrikai Köztársaság, Egyesült Arab Emirátusok, Franciaország, Horvátország, Kazahsztán, Kína, Magyarország, Málta, Nepál, Oroszország, Peru, Spanyolország, Szaúd-Arábia, Tajvan, Ukrajna és USA. A magyar delegáció 17 birkózó-, 7 judo-, 15 karate- és 8 taekwondo versenyzőből állt.