Így szól az Úr…: Mikor fogsz már végre megalázkodni előttem? (2Móz 10,3a)

Engedelmeskedjetek azért Istennek, de álljatok ellen az ördögnek, és elfut tőletek. (Jak 4,7)

Megint egy érem!

Megint egy érem! Az Ifjúsági és U23 VB-n k-4 500 m II. helyezést "SZEREZTEK meg" Opavszky Márk, Tamási Zsombor, Szendi Márk, Vajda Bence. Gratulálunk a versenyzőknek, a szülőknek és az edzőknek !

Bővebben...

Bronzérmes lett Frankó Dániel a középiskolások küzdősport világjátékán

A héten megrendezésre kerülő ISF Combat Games legnagyobb súlycsoportjában a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákja csoportelsőként jutott az elődöntőbe, és végül a harmadik helyen zárta a versenyt.

A Magyar Diáksport Szövetség szervezésében június 16–21. között Budapesten zajlott az ISF Combat Games Iskolai Küzdősport Világbajnokság, amelynek keretében 4 sportágban: birkózásban, judóban, karatéban, valamint taekwondóban versengtek a 13–18 éves sportolók. A tizennyolc országból érkező, mintegy négyszáz fiatal versenyző között közel ötven magyar fiatalnak is szurkolhattunk. Az esemény nagykövetei Barka Emese Európa-bajnok és Bácsi Péter világ- és Európa-bajnok birkózók voltak.
A négy küzdősportot: birkózás, judo, karate (kumite és kata), valamint taekwondo (kyorugi és poomsae) magában foglaló világversenyt először 2 évvel ezelőtt, 2017-ben, az indiai Agraban rendezték meg 6 ország 227 versenyzőjének részvételével. Az idei versenyen már 18 országból több mint 600 résztvevő, köztük 400 versenyző mérkőzött meg. A részt vevő országok: Azerbajdzsán, Brazília, Dél-afrikai Köztársaság, Egyesült Arab Emirátusok, Franciaország, Horvátország, Kazahsztán, Kína, Magyarország, Málta, Nepál, Oroszország, Peru, Spanyolország, Szaúd-Arábia, Tajvan, Ukrajna és USA. A magyar delegáció 17 birkózó-, 7 judo-, 15 karate- és 8 taekwondo versenyzőből állt.

Bővebben...

Frankó Dániel a középiskolások küzdősport világjátékán

Az ISF Combat Games elnevezésű eseményt a Magyar Diáksport Szövetség június 16. és 21. között rendezi meg Budapesten, és négy sportágban - a karate mellett birkózásban, cselgáncsban és taekwondóban - versenyeznek majd a sportolók.

A karate versenyszámokban várhatóan 11 ország tehetségei lépnek majd tatamira. A nevezett országok: Azerbajdzsán, Brazília, Kína, Tajvan, Horvátország, Franciaország, Peru, Oroszország, Ukrajna, Egyesült Államok és Magyarország.

Szarvasról karate sportágban Frankó Dániel vívta ki az indulás jogát a Magyar Bajnokságon. Versenyzőnk vasárnap vonult be a csapatszallásra a Hotel Arénába, és szerdán 14.15-kor lép tatamira a Budapesti Olimpiai Központ sportcsarnokában.

Bővebben...

Forró talpak délutánja

Immár hagyomány, hogy a sportos tanévet egy strandröplabda házibajnoksággal zárjuk. Szerdán délután 8 eltökélt csapat gyűlt össze a forró homokon, hogy eldöntse ki a legjobb a vegyes 4:4 elleni játékban. Idén a mezőberényi  gimnáziumot is képviselte egy csapat, tapasztalatszerzés céljából, ami a végén egész jól sikerült. Két négyes csoportból a körmérkőzések után az első kettő egymással játszott keresztbe a döntőbe jutásért. A csoport harmadikok, negyedikek pedig ugyanígy keresztbe a helyezésekért.

Bővebben...

Karatés sikereink a Magyar Bajnokságon

Helyt álltak a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákjai a karate sport hazai seregszemléjén.  Frankó Dániel sikeresen kvalifikált a vb-re és ő képviselheti iskoláját és hazáját +76kg-ban a gimnazisták küzdősport világjátékán is.

Május 25-26-án zajló 2019. évi karate Magyar Bajnokságra 860 nevezés érkezett, melyen a szarvasi karate club is képviseltette magát.

A gimnázium növendékei közül Szrnka Artúr, Nagy Máté, Bagi Dániel, Tálas Bendegúz és Frankó Dániel  lépett tatamira.

Bővebben...

Nem adtuk fel!

Ezzel a mondattal lehet röviden jellemezni az elmúlt hetet röplabdásaink idei utolsó megmérettetésén a Strandröplabda Diákolimpia Országos Döntőjén. Az egyes napokon különböző korosztályú csapatok mérték össze tudásukat. Iskolánkat 5 csapat képviselte. Bemelegítésnek a fiú nyílt párosok kategóriájában kezdett Gruner Benedek (12.B) és Tóth Norbert (12.C). A csoportot magabiztosan nyerték, utána kimaradtak a következő körből, rápihenhettek a csoport másodikok, harmadikok csatájából kikerülő ellenfélre. A gyöngyösiekkel vívott csata csak az elején volt izgalmas, megtalálva az ellenszert már hozták a mérkőzést. A következő körben a legjobb 12 között papírforma szerint már a csoportelsők csaptak össze, sajnos a szerencse nem nekik kedvezett, a későbbi győztes szolnoki páros már nagy falatnak bizonyult. Így az előkelő 7. helyen zárták a tornát.

A 2. napon nagy sikereknek örülhettünk. Végzős diákjainkból álló leány csapatunknak az elmúlt évek kedvezőtlen sorsolását most valamennyire feledtette az idei ágrajz. 39 csapat között az alsó ágon 5 mérkőzést nyerve végig magabiztos játékkal kerültek a 3 csapatos döntőbe. Ott a régi ellenfelek, edzőtársak vártak rájuk a pécsi és a budakeszii lányok személyeben. Az első mérkőzésükön a 15 pontig tartó csatában  11 pontig minden rendben volt, de ott a Budakeszi csapata mind a két szettben fordítani tudott. A következő meccsen a pécsiek ellen már az ezüstérem volt a tét, amit végül az erősebb szerváiknak köszönhetően a Babits nyert meg. A lányaink ezek után is nagyon tudtak örülni a bronzérmüknek. Csapattagok: Toman Viktória (12.C), Terhes Anna (12.C), Kugyela Szabina (11.A), Blaskó Boglárka (10.A)

Bővebben...

Strandröpi - szülői szemmel

Az esemény, ami megihlette a következő gondolatokat, a múlt héten megrendezésre kerülő strandröplabda diákolimpia volt. Lehetőséget kaptam, hogy az egyik csapatot én vihettem Budapestre, és így szemtanúja voltam a gyerekek küzdelmének, örömének, csalódottságának és a nagyszerűségüknek. Az edző iránti korlátlan tisztelet és figyelem, az összetartozás, a közös élmény fantasztikus volt. Azért írtam, hogy élmény, mert nem feltétlenül az éremszerzés a lényeg, hanem a csapatmunka és egymás elfogadása, támogatása.

A sportban elért eredmények, bár említést kapnak, hála Istennek, mégis, értéküket tekintve a főtantárgyakban elért eredmények azok, amik általában tiszteletet és elismerést kapnak a többi tanuló, tanárok, elöljárók körében. A tanulók átlag feletti teljesítménye mindenképpen elismerést érdemel bármilyen területen, ami Magyarországon sajnos mindig is a tanulmányi versenyeken elért eredményeket helyezi és helyezte előtérbe.

Bővebben...

Városi középiskolás atlétika verseny

Hagyományosan a tanév végén –az idén 2019. május 20-án - került megrendezésre a városi középiskolás atlétika verseny a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium és a GySzC. Székely Mihály Szakagimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma diákjainak részvételével.

A versenyzők külön korcsoportokban, ügyességi és futószámokban mérhették össze erejüket, majd az 1-3. helyezettek éremdíjazásban részesültek.

Bővebben...

Strandröplabda-Kupa

Május 17-én hetedik alkalommal rendeztük meg strandröplabda versenyünket, a Vajda –kupát. A torna kiváló felkészülési lehetőséget biztosított a jövő héten megrendezésre kerülő Strandröplabda diákolimpiára. 6 iskola 12 csapata fogadta el a meghívást. A 3 db 4 csapatos csoportból az első két helyezett játszott keresztbe a 3-as döntőbe jutásért. A többiek pedig a helyezésekért.

Négy vajdás csapat is részt vett a viadalon, a végzősökből álló különítmény a döntőbe is bejutott. Ott egy kissé beragadva kezdve 1 vereséggel és egy győzelemmel pár pont híján az előkelő 3. helyen végzett. Örömteli, hogy a 9. és 10. évfolyamból ilyen szép számmal részt vettek a versenyen.

A tornát végül a szolnoki Varga A csapata nyerte a megyei ellenfelünk, a  gyulai Karácsonyi előtt.

Bővebben...

Szép eredmények a „B” kategóriás röplabda döntőről

Az idén is mindkét csapatunk kivívta a részvételt a 20 csapatos országos döntőre. A sorsolás szeszélye folytán egyidőben kellett játszaniuk a csoportmérkőzéseket. Ezért Judit kollégámmal, hol a fiúknál, hol a lányoknál felváltva meccseltünk. Sajnos a fiúk harmadik meccsén elszámoltam magam az egyik felállásnál és beleszaladtunk egy nem várt vereségbe, ami megpecsételte a sorsunk. Másnap a későbbi döntős (második) Kecskemét legyőzésével már csak a csoport harmadik helyét szerezhettük meg a fiúkkal. Közben megjöttek a szarvasi szurkolók, akik óriási erőt adtak a folytatáshoz. A sokkból felocsúdva már kihoztuk a maximumot az eredményből, megszereztük a 9. helyet, 2 vereséggel és 4 győzelemmel. Bíztató a jövőre nézve, hogy az előttünk végzők java ballagókból áll, nálunk pedig még tovább formálódhat a csapat. Elmond mindent a társaságról, hogy az egyik helyosztó mérkőzés megnyerése után a kaposvári testnevelő gratulált a szimpatikus csapatomhoz.