A nyomorúság kohójában próbára tettelek. (Ézs 48,10b)

Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kiközösítenek, gyaláznak benneteket, és kitörlik neveteket mint gonosz nevet, az Emberfiáért. Örüljetek azon a napon, és ujjongjatok! Íme, nagy a ti jutalmatok a mennyben... (Lk 6,22–23)

Nemrég voltam vajdás diák - covidos verzió

Iskolánkban minden évben, februárban rendezzük meg a Reál Hetet. Nem szerettük volna idén sem, ha elmarad, ezért számos remek programmal készültünk.

A Reál Héten hagyományosan a „Nemrég voltam vajdás diák” sorozat keretében volt diákjainkat szoktuk vendégül látni, akik mesélnek egyetemi éveikről, felnőtt életükről, pályájukról, a lehetőségekről, amik a még gimnazista diákok előtt állnak.

Mivel idén a járványügyi helyzet sok minden mással együtt nagyon átírta a tanévünket és a lehetőségeinket, kicsit másképp folytatjuk ezt a hagyományt. Az egészségügyi felsőoktatásban tanuló volt diákjainkhoz fordultunk, hogy meséljenek nekünk arról, hogyan élték meg a koronavírus-járvány elleni védekezésben végzett munkát, mit csináltak, mi volt a feladatuk. Azt szerettük volna, hogy tanulóink elsőkézből kaphassanak beszámolókat azoktól, akik maguk is helyt álltak és tették a dolgukat.

A kapott beszámolókból egy cikket terveztünk készíteni a honlapra, de olyan személyes írások és részletes beszámolók születtek, hogy nagyon nehéz lett volna csak részleteket kiragadni belőlük. Ezért úgy döntöttünk, hogy minden írást teljes terjedelmében közlünk.

Köszönjük szépen kedves volt diákjainknak, hogy ránk szánták idejüket, és leírták tapasztalataikat. Reméljük, nincs már messze az az idő, amikor visszajöhetnek hozzánk az iskolába, és személyesen is mesélhetnek nekünk élményeikről.

Addig is sok sikert kívánunk nekik tanulmányaikban! Nagyon büszkék vagyunk helytállásukra és példamutató munkájukra!

a Reál Munkaközösség nevében
Hortobágyiné Csizmadia Edina

 

Bódis Bendegúz

Kovács Martin

Kozma Márk

Nyerges Alíz

Takó Liliána

Terhes Dóra

Veszter Dóra

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen