[Uram,] te adsz életet mindnyájuknak. Téged imád a mennyei sereg. (Neh 9,6c–d)

Bizony, őtőle, őáltala és őreá nézve van minden: övé a dicsőség mindörökké. (Róm 11,36a)

Karácsonyvárás - egy kicsit másképp

Amikor tavaly ilyenkor papírra vetettem adventi, karácsonyváró gondolataimat, nagyon könnyű helyzetben voltam. Advent idején iskolánkban szinte minden nap történik valami. Erről beszámolni egyszerű feladat.

De ez az ünnep most más, mint a többi.

Iskolánkat ünnepi díszbe öltöztettük, felállítottuk a bejáratnál a karácsonyfánkat, az ablakokban angyalkák és hópihék díszlenek, de ezt az idén nem a lelkes diákjaink készítették.

Mert ez az ünnep most más, mint a többi.

Az adventi koszorúnk ugyanúgy elkészült, mint tavaly, de az első adventi gyertyagyújtáskor nem a tanulóink ültek az ebédlőben, és készültek kedves, szívet melengető gondolatokkal, hanem egyedül néztem és hallgattam iskolalelkészünk gondolatait a HIT gyertyájáról. És ez így volt a REMÉNY és az ÖRÖM gyertyagyújtásánál is. Az iskola többi tanulója mindennek a csodának a számítógépek előtt lehetett csak részese.

Mert ez az ünnep most más, mint a többi.

Nem látogattunk el az idősek otthonába se, pedig mindig olyan jó érzés, amikor az időseknek kedveskedni tudunk karácsonyi versekkel, dalokkal, Betlehemes játékkal. Jó látni a szemület, ahogy az örömtől és a meghatottságtól csillognak.

De ez az ünnep most más, mint a többi.

És elérkezett a negyedik gyertya, a SZERETET gyertyájának a meggyújtása. Ez a gyertyagyújtás más volt, mint a többi. Hívó szavunkra iskolánk zenekarából szívesen jöttek tanulók, hogy meghallgassuk iskolalelkészünk karácsonyi útmutatóját, hogy közösen elénekeljük egyik kedves karácsonyi énekünket, a Tűz körül ültek a pásztorok kezdetű dalt. Weiss Timi csodás hangján szólaltatta meg Csondor Kata: Add tovább című karácsonyi dalát. Borbély Máté verse, majd Podani Petra és Molnár Tamara fuvola játéka tette hangulatosabbá a karácsonyi ünnepségünket. A templomot nem a karácsonyváró diákok töltötték most fel, hanem csak pár tanárkollégám volt jelen, akik nem a gépek előtt ültek az osztályaikkal.

Mert ez az ünnep most más, mint a többi.

És amikor a Karácsony bekopog szenteste az üzenetével az ablakunkon, ajtónkon, engedjük be, hagyjuk, hogy lepelként elterüljön otthonunkban. Gondoljunk szeretteinkre, akik most nem lehetnek velünk, nem állhatják körül velünk a karácsonyfát, nem énekelnek velünk karácsonyi dalokat, nem ülhetnek velünk az ünnepi asztal körül.

Mert ez az ünnep most más, mint a többi. Vagy mégsem? Talán azért nem, mert a karácsony a szívekben lakozik.

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok a magam és a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium nevében.

Mészáros Tünde

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen