Fordulj felém, és könyörülj rajtam, mert magányos és nyomorult vagyok. (Zsolt 25,16)

A beteg így válaszolt neki [Jézusnak]: Uram, nincs emberem, hogy amint felkavarodik a víz, beemeljen a medencébe. Amíg én odaérek, más lép be előttem. Jézus ezt mondta neki: Kelj fel, vedd az ágyadat, és járj! (Jn 5,7–8)

Az Öveges-labor is hazaköltözött

Iskolánkban évek óta sikeresen és eredményesen működik az Öveges-laboratórium, ahol saját diákjainkon túl a környék 10 általános iskolájából is fogadunk tanulókat kísérleti foglalkozásokra.

A laborban dolgozó kollégák az otthoni oktatás során sem mondanak le a kísérletek végzéséről. Természetesen a laborban lévő eszközökkel a diákok odahaza nem rendelkeznek, de ötletesen, a háztartásban megtalálható eszközökkel is sok kísérlet elvégezhető.

Az online fizika órák alkalmával sok ilyen feladatot kapnak a tanulók. A 9. évfolyamosok a mozgásokról tanulnak. Egy felfüggesztett fakanál, egy befőttesüvegre helyezett vonalzó, és máris vizsgálható az egyensúly, a forgatónyomaték.

10. osztályban van talán legnagyobb szerencsénk, hiszen a tananyag a hőtan, amihez a konyhában számtalan eszköz áll a rendelkezésre. Forró víz, hideg víz, gumikesztyű, és máris vizsgálható a gázok viselkedése. Előkerül a garázsból a kemping gázmelegítő, vagy néhány mécses, és készülhet a léghajó. Természetesen mindig fel kell hívni a diákok figyelmét a biztonsági szabályok betartására.

11. évfolyamon a fénytan, szintén remek lehetőségeket kínál az otthoni kísérletekhez. Szivárványosító szemüveg készítése, vagy a gyűjtőlencsék vizsgálata otthon is sokféle módon elvégezhető.

Az ilyen típusú feladatok megoldása a tanult elmélet alkalmazásán túl a diákok kreativitására épít. Szerencsére nincs hiány az ötletes megvalósításokból.

Kszm

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen