Fordulj felém, és könyörülj rajtam, mert magányos és nyomorult vagyok. (Zsolt 25,16)

A beteg így válaszolt neki [Jézusnak]: Uram, nincs emberem, hogy amint felkavarodik a víz, beemeljen a medencébe. Amíg én odaérek, más lép be előttem. Jézus ezt mondta neki: Kelj fel, vedd az ágyadat, és járj! (Jn 5,7–8)

Fotópályázattal és kiállítással emlékeztünk Diós Kristófra

A múlt tanév végén hirdette meg a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium volt tanulója, a tragikus körülmények között elhunyt Diós Kristóf emlékére és tiszteletére az Evangélikus Középiskolák Országos Diós Kristóf Természetfotó Pályázatát. Kristóf 2013-ban érettségizett a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban, majd a Szegedi Tudományegyetemen végzett biológia szakon. Nagyszerű természetfotóival több országos és nemzetközi versenyen ért el eredményeket. 2014-ben Az Év Természetfotósa különdíjasa, 2017-ben és 2018-ban Az Év Természetfotósa I. helyezettje. Rövid, de eredményes életét, barátságos személyiségét intézményünk egy állandó kiállítással őrzi, ami az iskola épületében tekinthető meg.

A pályázatra olyan alkotásokat vártunk, melyek a természet nagyságát, időtlenségét, apró meglepetéseit tárják a közönség elé.

Három kategóriában hirdettük meg a versenyt:

 1. A táj és növényvilága
 2. Állatok a természetben
 3. Az ember és a természet örök kapcsolata

Az ország 9 evangélikus középiskolájából 42 tanuló összesen 155 nagyszerű képet küldött. Érkeztek fotók Sopronból, Győrből, Aszódról, Bonyhádról, Nyíregyházáról, Békéscsabáról, Orosházáról és természetesen Szarvasról. Ezekből a szakértői zsűri kategóriánként kiválasztotta a három díjazottat. A FUJILABOR felajánlott 3 különdíjat, valamint a tantestület tagjai is kiválasztottak egy fotót. Ezeken kívül még néhány nagyon szép képet kiállításra érdemesnek tartott a zsűri, így összesen 22 fotó került be a kiállítás anyagába.

A bíráló bizottság tagjai Bakula János, fényképész, Dr. habil. Jakab Gusztáv, egyetemi docens, intézetigazgató, Szent István Egyetem és Szuhaj György, művésztanár voltak.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre és kiállításmegnyitóra 2020. február 19-én délután 2 órakor került sor. A sikerhez nagymértékben hozzájárult támogatónk, a FUJILABOR, ahol kiváló minőségben elkészítették a kiválasztott fotókat. A képek bemutatására a Szarvasi Járási Hivatal mini galériájában kaptunk lehetőséget, melyért ezúton is hálásak vagyunk Gaál Roland hivatalvezető úrnak. Nagy örömünkre többen megtiszteltek minket személyesen a díjátadón,  Győrből, Nyíregyházáról, Aszódról, Békéscsabáról és Orosházáról érkeztek tanulók szüleikkel.

A vendégeket Kitajkáné Szántai Mária, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium igazgatója és Gaál Roland, a Szarvasi Járási Hivatal hivatalvezetője köszöntötte, majd az igazgató asszony átadta a díjakat és emléklapokat a kiállított képek készítőinek. A kiállítást megnyitotta Dr. Hanyecz Katalin, a Szarvasi Arborétum igazgatója, majd Garai Hajnal, iskolánk tanulója gyönyörű énekével varázsolta el a megjelenteket.

Díjazottak:

A táj és növényvilága kategóriában:

 1. Kiss Márton Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas
 2. Farkas Levente Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium
 3. Kurják Márk Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

 

Állatok a természetben kategóriában:

 1. Ruip Gergő Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
 2. Kiss Márton Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas
 3. Németh Péter Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Az ember és a természet örök kapcsolata

 1. Talhammer Gellért Eötvös József Evangélikus Gimnázium Egészségügyi és Művészeti Szakgimnázium, Sopron
 2. Kiss Márton Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas
 3. Csasztvan Milán Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas

 

FUJILABOR különdíja:

Papp András               Péterfy Sándor Evangélikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Győr

Juhász Evelin               Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Békéscsaba

Ruip Gergő                  Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium

 

A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tantestületének különdíjasa:

Kiss Márton, Vajda Péter Evangélikus Gimnázium

További kiállított képek készítői:

Süli Luca            Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, Szarvas

Dobra Katinka   Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Orosháza

Rosenthal Noa Vivien      Eötvös József Evangélikus Gimnázium Egészségügyi és Művészeti Szakgimnázium, Sopron

Köszönjük minden kedves versenyzőnknek, hogy beküldte fotóját és részt vett pályázatunkon. Reméljük, hogy hagyományt tudunk teremteni, és hamarosan újra meghirdethetjük a versenyt.

Támogatók:

Szarvasi Vajdás Öregdiákok Baráti Köre

Bakula János - FUJILABOR

Vajda Péter Evangélikus Gimnázium

Szarvasi Járási Hivatal

 

Hortobágyiné Csizmadia Edina, tanár

 

>> A pályázatra beküldött képek >>

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022
 • 023
 • 024
 • 025
 • 026
 • 027
 • 028

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen