Nincs senkim rajtad kívül a mennyben, a földön sem gyönyörködöm másban. (Zsolt 73,25)

Jézus ekkor megkérdezte a tizenkettőtől: Vajon ti is el akartok menni? Simon Péter így felelt: Uram, kihez mennénk? Örök élet beszéde van nálad. És mi hisszük és tudjuk, hogy te vagy az Istennek Szentje. (Jn 6,67–69)

V. Evangélikus Diákparlament

Az V. Evangélikus Diákparlament szeptember 27-29. között került megrendezésre Bonyhádon. Az idei téma a vezetés volt, illetve az, hogyan válhatunk jó vezetővé.

Péntek délután érkeztünk meg a szállásra diáktársaimmal és DÖK patronáló tanárunkkal, Molnárné Tóth Katalinnal és Zahorecz Pál iskolalelkészünkkel, aki nagyon jó (autó)vezető. A szervezők első feladata az volt, hogy színes karkötőkkel látták el a diákokat, ami alapján hat csoportba rendeztek minket, ugyanis a hétvégére kapott feladatokat csapatokban kellett végrehajtanunk. A rendezvényt áhítattal nyitottuk meg, melyet iskolalelkészünk, Zahorecz Pál tartott. Pali bácsitól azt a feladatot kaptuk hétvégére, hogy egy lepedőt írjunk tele olyan jelzőkkel, ami a jó vezetőt jellemzi. Ezt követően sor került az iskolák bemutatkozására kisfilmek és prezentációk formájában.

A vacsorát követően a kialakított csapatok különböző ügyességi feladatokban vethették össze tudásukat, mint például vakon kellett egy kötélből különböző alakzatokat formálni és egy „folyón” kellett „forró gesztenyéket” átjuttatni anélkül, hogy leesnének azok.

Az esti áhítat után a helyi tornateremben tollasozhattunk, röpizhettünk, focizhattunk.

Másnap a reggelit és az áhítatot követően egy gondolkodtató feladatot kaptunk: meg kellett alkotnunk saját álom-diákönkormányzatunkat. A feladat megoldására megkaptuk az egész napot. A tanároknak eközben egy drámapedagógus, Meleg Gábor tanított érdekes játékokat. Ebéd előtt egy koncerten is részt vehettünk, a zenét a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium fúvósai biztosították.

Délután a projektmunkát követően vezetői kerekasztalt tartottunk, melyen hat vezetőnek tehettünk fel kérdéseket azzal kapcsolatban, hogy ők milyen vezetők és szerintük milyen egy jó vezető. Különböző területeken helyezkednek el a megkérdezettek (Varga Márta osztályvezető, Aradi András esperes, Andorka Gábor, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola igazgatója, Stargl Szilvia énekkar vezető, György Ferenc sportvezető, Kiss Zoltán ügyvezető) így eléggé sokféle választ kaptunk, de egy, ami  mindegyikben közös volt: a jó vezető mindig odafigyel a „vezetetteire”.

A vacsora és az áhítat végeztével újabb koncert következett, melyet az Amberjack rock zenekar biztosított. Ezután ismét sportolhattunk egy kicsit.

A zárónapi reggelit követően a csapatok bemutathatták projektjeiket. Számtalan megoldás született: volt rap, makett, és gondolattérképes bemutató is. A hétvégét úrvacsorás istentisztelettel zártuk.

Szerintem a rendezvényen részt vevő diáktársaimmal (Orovecz Odett 11.C. és Gábos Anna 9.A.) egyetemben kijelenthetem, ez alatt a hétvége alatt sok új baráttal gazdagodhattunk és rengeteg újat tanulhattunk, amit iskolánk diákönkormányzatának jobbá tételére fordíthatunk. A lepedőn szinte alig volt üres hely, a szavak betöltötték a teljes felületét. Így most már tudjuk, milyen tulajdonságok is jellemzik a jó vezetőt. Hogy az egyik jelenlévő diáktársamat idézzem: „olyannak kell lennünk, mint a réz”.

 

Seregélyes Viktória (12.C.)

DÖK elnök

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen