Ha a jót elfogadtuk Istentől, a rosszat is el kell fogadnunk. (Jób 2,10)

Jézus így imádkozott: Atyám, ha akarod, vedd el tőlem ezt a poharat; mindazáltal ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied. (Lk 22,42)

A Rákóczi Szövetség Vezetői Fórumán jártunk

2019. március 1-én pénteken késő délután vette kezdetét a Rákóczi Szövetség Középiskolás Vezetői Fóruma Budapesten. Iskolánkból két tanuló, Seregélyes Viktória 11. C és Hortobágyi Kata 10. A osztályos tanuló képviselte iskolánkat Janurik Viktória tanárnő kíséretével. Seregélyes Viktória a szövetség iskolai szervezetének titkára, míg Kata most csatlakozott a pártoló diákok népes csapatához.

Ezen a hétvégén a Kárpát-medence 100 középiskolájából jöttek el diákok kísérő tanáraikkal. Így összesen rekord mennyiségű, 300 fő vett részt ezen a rendezvényen. A vezetőképző hétvégék célja a fiatalok megismertetése a szövetség munkájával és nem utolsó sorban az, hogy a gyerekek ismerősöket és barátokat szerezzenek határon túl és határon innen. Jó volt látni, hogy ezúttal is mennyire nyitottan és jókedvűen vettek részt a közösségi programokon.

Pénteken a megnyitót követően „Szomszédaink a magyarok- Kárpátalja” című dokumentumfilmet néztük meg premier előtt, Magyarországon szinte elsőként. Ezután az alkotókkal, Záborszki Ákosrendezővel és Galán Angéla műsorvezetővel beszélgettünk a film elkészítésének körülményeiről. Ők a legemlékezetesebb pillanatokat emelték ki. Céljuk az volt a filmmel, hogy a hazánktól elcsatolt Kárpátaljai területen élők küzdelmét mutassák be szépítés nélkül egy kicsit könnyedebb stílusban, mégis hiteles módon.

A diákok ezután játékos feladatok megoldása során ismerkedtek egymással és a következő napi élőkép előkészítésén munkálkodtak. Természetesen a sok-sok nevetés sem maradhatott el. A másnapi fórumon a különféle pályázati lehetőségekkel ismertették meg a gyerekeket és tanáraikat. A szövetség missziót folytat, hogy minél több hazai gyermek tudjon eljutni határon túli magyar lakta területekre a Diákutaztatási pályázat segítségével. A történelmi vetélkedők és vezetőképzők pedig alkalmat nyújtanak a fiatalok kapcsolatainak a gazdagítására.

Ebéd után a Kossuth téren lévő Rákóczi szobornál ünnepi műsoron vettünk részt. Ünnepi beszédet mondott Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, kiemelve Rákóczi vezetői nagyságát és a Rákóczi Emlékév fontosságát. A koszorúzás után pedig élőképet alkottak a diákok, majd a szövetség óriási zászlaját feszítettük ki egy csatakiáltás kíséretében. A képet a levegőből drónokkal fotózták és videózták. Ezután szakértő vezetés mellett megtekintettük az Országházat. Jó volt látni, hogy a határon túli diákok milyen áhítattal csodálták ezt a gyönyörű épületet. Megnézhettük a békésszentandrási szőnyegszövők munkáját is, az új perzsaszőnyeget, amit a ház egyik termében helyeztek el. A bőséges vacsora után William Golding: A Legyek Ura című diákelőadást tekinthettük meg.

A hétvége során új ismerősökre és barátokra tettünk szert, megismertük a pályázati lehetőségeket, amit ez a nagyszerű szervezet nyújt számunkra és nem utolsó sorban jól éreztük magunkat olyan emberek társaságában, akik bizony nehéz körülmények között élnek és harcolnak azért, hogy beszélhessék gyönyörű anyanyelvünket.

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022
 • 023
 • 024
 • 025
 • 026
 • 027
 • 028
 • 029
 • 030
 • 031
 • 032
 • 033
 • 034
 • 035
 • 036
 • 037
 • 038
 • 039
 • 040
 • 041
 • 042
 • 043
 • 044
 • 045
 • 046
 • 047
 • 048
 • 049
 • 050
 • 051

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen