Istennél van segítségem és dicsőségem… (Zsolt 62,8)

Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. (Mt 5,11)

Volt vajdások nyitották a Reál hetet

Hétfőn elkezdődött a hagyományos Reál hét. Idén is sokféle programot szerveztünk erre a hétre. Most sem maradhatott ki az egykori vajdás diákokkal való találkozás. Hétfőn két volt diákunkat köszönthettük.

Elsőként Győri Imre kohómérnök, sikeres cégvezető tartott előadást a reál érdeklődésű tanulóknak. Megtudhattuk tőle, hogy manapság mivel foglalkozik egy kohómérnök, hogyan alakult át ez a szakma a képzeletünkben meglévő ismeretekhez képest. Bemutatta az általa vezetett cég termékeit. Igen széles a skála: autó, hajó és repülőgép alkatrészektől a térdprotézisen át egészen a köztéri szobrokig. Beszélt arról is, hogy egy magántulajdonú cég működése során milyen problémákkal, feladatokkal kell megküzdeni. Összességében képet kaphattunk arról, hogy a műszaki pályát választók milyen kihívásokkal és szépségekkel találkozhatnak, és biztatott mindenkit arra, hogy ezt az érdekes hivatást válassza. Köszönjük, hogy komoly munkája ellenére időt szakított arra, hogy egykori iskolájába több évtized múlva visszatérve a jövő mérnökeinek tartson előadást.

Ezt követte egy nemrégiben végzett vajdás diák előadása. Balázs Gergő 2014-ben végzett iskolánkban. Jelenleg a Budapesti Műszaki Egyetem építészmérnök hallgatója. Sikeresen áll helyt tanulmányai során, amit az is bizonyít, hogy már elnyerte az „Év rajzolója” címet is az építészhallgatók között. A néhány évvel fiatalabb diáktársainak Gergő az egyetem rövid bemutatása után beszélt a saját szakjáról, az egyetemi kreditrendszer lényegéről. Elmondta, hogy mire kell az elején figyelniük majd - ha felveszik őket -, ahhoz, hogy bent is tudjanak maradni. Mesélt a BME-s közösségi életről. Kitért arra is, hogy milyen szakokhoz, milyen érettségi tenné könnyebbé a majdani egyetemi életet, és milyen felkészülés szükséges a sikeres rajz alkalmassági vizsgához Az általa első kézből elmondott információk hiteles képet adhattak a kortársak számára arról, hogy mi vár rájuk az egyetemek falai között.

Mindig örülünk, ha iskolánkban egykori diákjainkat láthatjuk vendégül, és sikereiket bemutathatjuk jelenlegi tanulóink számára.

Kszm

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017
 • 018
 • 019
 • 020
 • 021
 • 022

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen