Ha a jót elfogadtuk Istentől, a rosszat is el kell fogadnunk. (Jób 2,10)

Jézus így imádkozott: Atyám, ha akarod, vedd el tőlem ezt a poharat; mindazáltal ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied. (Lk 22,42)

Növényi hatóanyagok nyomában

 A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara beiskolázási dékánhelyetteseként, iskolánk volt tanulójának, Uhljar Lucának ajánlására keresett meg november elején Csupor Dezső Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság, Gyógynövény Szakosztályának elnöke, egyetemi docens. 

Levelének célja a kapcsolat felvétele, illetve erősítése karuk és iskolánk között. Az SZTE GYTK az egyik legnagyobb hagyományú és nemzetközileg is elismert hazai gyógyszerészképzőhely. A képzésük döntően kémiai-biológiai tantárgy iránt érdeklődők számára jelenthet perspektívát. Ezeknek a tanulóknak kínált lehetőséget, hogy egy  2 órás laborgyakorlat során bepillantást nyerhessenek az ott folyó képzésbe.

2018.12.19-én az Öregdiákok Baráti Körének támogatásával indultunk el Szegedre. A Dóm téren várt bennünket Luca, és délután kalauzolt bennünket a karon.

Az érdekes előadás után  pontos receptúra szerint két izgalmas feladatot kaptak tanulóink.

A kínafakéreg porított drogját vizsgálták, ki kellett mutatniuk a kinin tartalmát. A kéreg őrölt pora volt az első hatékony szer a malária ellen, de csökkenti a szívritmuszavart is. A kinint nagy hígításban megtaláljuk a tonikban is.

A második feladat a hashajtó drogok (kutyabenge kéreg, aloé, szennalevél, rebarbara gyökér) vizsgálata volt.

Nagyon közvetlen és barátságos hangulatban telt a délután, és a foglalkozás végén még ajándékot is kapott mindenki.

A városban javában tartott a karácsonyi vásár, és úgy terveztük, hogy a sikeres laborgyakorlat után eltöltünk ott is egy órát, és megnézzük a díszkivilágítást. Sajnos, aznap olyan hideg volt, hogy ez a program elmaradt.

Ettől eltekintve hasznos délutánt töltöttünk el az egyetemen, köszönjük az egyetemnek és az  Öregdiákok Baráti Körének is.

Bbj, KB

 

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen