Sírva jönnek, és fohászkodnak, miközben vezetem őket; folyóvizekhez vezetem egyenes úton, amelyen nem botladoznak. Mert atyja vagyok Izráelnek. (Jer 31,9)

Shedius ösztöndíjas diák az Év utánpótlás kajakosa

Ünnepélyes keretek között búcsúztatta a kiváló eredményekben gazdag 2018-as évet a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. A gálán átadták az év legjobbjainak járó díjakat.

Nagy örömünkre az ifi kajakosok között az ország legjobbja Kós Benedek, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium 12.B osztályos tanulója lett. Benedek az idén nyáron 500 és 1000 méteres távon is ifjúsági világbajnoki címet szerzett. Az év ifjúsági edzője Nyerges Attilla, a szarvasi egyesület mestere lett, akinek több tanítványa is iskolánk tanulója.

Benedek néhány héttel ezelőtt vehette át a Magyarországi Evangélikus Egyház Shedius ösztöndíját, amellyel fenntartónk a kiemelkedően tehetséges evangélikus diákokat támogatja. Azt hiszem, a támogatók biztosak lehetnek benne, hogy az ösztöndíj jó helyre került.

Szívből gratulálunk Benedeknek és edzőjének, további sportsikereket és eredményes érettségi vizsgát kívánunk!

Kszm

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen