Minden, amit egy pályaválasztónak tudnia kell

Ismét a békéscsabai Csaba Parkban rendezte meg a Békés Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya a 2018/2019-es tanévben végző általános és középfokú intézményekben végző tanulók számára a Pályaválasztási Vásárt.

A két napos rendezvényre 2018. november 14-15-én-én került sor, ahol a középfokú és felsőoktatási intézmények mutatták be képzési területeiket, az általuk kínált lehetőségeket.

Iskolánk minden évben képviselteti magát a vásáron, ahol bemutatjuk iskolánkat. Nagy örömmel tapasztaljuk, hogy sok érdeklődő nyolcadikos diák keresi fel szüleikkel együtt standunkat és érdeklődnek az egyre bővülő képzéseink iránt. Az angol és német emelt szintű képzésünk iránt töretlen az érdeklődés, de az utóbbi években megnövekedett a matematika illetve a természettudományos tárgyak iránti érdeklődés is.

Ez nagyban köszönhető az Öveges laborunknak is, ahol a tanulók 21. századi körülmények között ismerkedhetnek a természettudományos tárgyakkal. Ebben az évben is várunk tanulókat az általános tantervű osztályunkba, ahol készségtárgyakat, drámát és testnevelést tanulhatnak emelt óraszámban.

Biztos, hogy a most pályaválasztás előtt álló tanulóknak nehéz helyzetük van, hisz nem biztos, hogy egy 14 éves gyermek el tudja dönteni, hogy merre szeretne menni. A paletta széles, a választás nehéz.

Reméljük, hogy sok nyolcadikos tanulónak megtetszett a képzési kínálatunk, és úgy döntenek, hogy jövő szeptembertől tanulmányaikat a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban folytatják.

November 16-án megtartottuk szokásos nyílt napunkat, ahová nagy örömünkre rekordszámú tanuló látogatott el és nyert betekintést az iskolánkban folyó munkáról. Ha valaki ebben az időpontban nem tudott eljönni, bármikor szívesen állunk rendelkezésére egy előre megbeszélt időpontban.

Mészáros Tünde

 

  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen