Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? – így szól az Úr. (Jer 23,28)

Beszédem és igehirdetésem sem az emberi bölcsesség megejtő szavaival hangzott hozzátok, hanem a Lélek bizonyító erejével, hogy hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Isten erején nyugodjék. (1Kor 2,4–5)

Shakespeare színháza

A humán hét programjain belül került sor Tábor Lajos, a Színitanház drámatörténeti oktatójának előadására. A rendhagyó irodalomóra apropóját a Jókai Színház által meghirdetett Shakespeare feldolgozások adták az Ádámok és Évák Ünnepén. Iskolánk is résztvevője volt a fesztiválnak egy Lear király adaptációval. Ehhez kapcsolódóan végzős diákjaink betekintést nyerhettek a királydrámák világába.

A hatalmi játékok és egyéni konfliktusok sokszínűségét három drámán keresztül mutatta be Tábor Lajos tanár úr: a legismertebb Hamlet, ami sok gimnáziumban kötelező olvasmány, a vajdások által feldogozott Lear király és az irodalommal, színházzal foglakozók szerint legtökéletesebb s egyben legkegyetlenebb királydráma, a Macbeth. S hogy ne csak tragédiák borzolják fiataljaink lelki békéjét, néhány gondolat erejéig egy kis szerelmi líra, néhány szonett is bekerült a sokszínű és igen informatív előadásba.

Az előadás az NTP-KKI-2016 Színház az egész világ! – nyelvi korlátok nélkül pályázat támogatásával valósult meg.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen