Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? – így szól az Úr. (Jer 23,28)

Beszédem és igehirdetésem sem az emberi bölcsesség megejtő szavaival hangzott hozzátok, hanem a Lélek bizonyító erejével, hogy hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Isten erején nyugodjék. (1Kor 2,4–5)

Beszédművelés a Vajdában

Két alkalommal látogatott színjátszás iránt érdeklődő diákjainkhoz Nagy Gyula logopédus, a Békéscsabai Színitanház művészi beszédet oktató pedagógusa. Az első alkalommal a fonológia, a hangképzés helyes technikája volt a beszélgetés témája, gyakorlatokkal, nyelvgyötrőkkel, személyre szabott tanácsokkal, míg második alkalommal a mondatok értelmi hangsúlyozásának témakörét jártuk körül.

Magunk is meglepődtünk, a rosszul használt hangsúly mennyire képes megváltoztatni a mondatok jelentését, és mennyi helytelen beidegződés teszi modorossá hétköznapi beszédünket. 

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen